Львівський підкорювач Евересту розповів про небезпечні пригоди на вершині світу

logo


Роман Городечний ‒ перший львів’янин, який здійнявся на Еверест, уже повернувся додому. Шалена пригода на горі, яку називають місцем краси та смерті, завершилася для альпініста щасливо.

Позаду залишились місяці виснажливих тренувань. Тижні моральної і фізичної боротьби з Еверестом. 14 травня дружина Романа Юлія Городечна почула у телефонну слухавку: «Я на вершині світу».

Зараз львівський екстремал каже, що почувається здоровим. Жодних обморожень не має. Щоправда, схуд на 10 кілограмів і дуже хоче борщу. Альпініст згадує: «Під час підйому дуже багато думок, щоб розвернутися і піти вниз. Нащо то треба, ти мучишся. Краще спустишся, поп’єш гарячого чаю і будеш вдома. Ти себе переборюєш і це один з елементів ейфорії, яку ти отримуєш на вершині».

Погода дозволила експедиції Романа пробути на найвищому шпилі світу не більше десяти хвилин. Чоловік ділиться враженнями: «Неймовірний адреналін, неймовірний кайф всередині. Ви бачите весь світ. Бачите, як Земля, стає круглою».

Швидко спускатися вниз мандрівників змусила снігова буря. Роман розповідає: «На висоті 8848 м, коли ти розумієш, що піднімається вітер, руку ти перед собою вже не бачиш, -40 і температура далі опускається, то такий звіриний страх всередині з’являється. Ми хотіли заспівати гімн України на вершині. Але в тій ситуації ми зрозуміли, що можемо похоронний гімн заспівати. Тому оперативно пішли вниз».

Найскладніше було попереду. Адже 70% летальних випадків на Евересті стаються під час спуску. Потрапила в халепу і група Романа. Його напарник Тарас Поздній через неякісні окуляри пошкодив зір. Городечний каже: «Лікар нам чітко пояснила ситуацію: якщо ви його терміново не спустите, то є шанс, що він залишиться з таким зором на все життя».

Отож двох відчайдухів довелося знімати гвинтокрилом. Ще до евакуації українці врятували на схилах Джомолунгми життя китайському альпіністові, який повільно замерзав. «Ми його копали, реально копали, щоб він не замерз», ‒ говорить Роман.

Сміливець вже будує нові плани. Піднятися на К 2 – другу за висотою гору світу або перейти через 630 кілометрів пустелі.