Львівський “Рух” погрожує зняттям з чемпіонату України через стадіон. Що відбувається

logo


image

Львівська команда залишилася без домашньої арени за два тижні перед початком сезону УПЛ.

Керівництво львівського “Руху” звернулося до Української асоціації футболу, повідомивши організацію про готовність знятися з чемпіонату України. Відповідне звернення опубліковане на офіційному сайті клубу.

Для “Руха” сезон 2021/22 має стати другим в українській Прем’єр-лізі. Перед цим львівський клуб пройшов шлях, виступаючи в Другій та Першій лігах України.

“Рух” отримав атестат на наступний розіграш Прем’єр-ліги. Однак у клубі наголосили: можуть не лише знятися з чемпіонату, але й припинити своє існування.

Що трапилося?

“Рух” проводив домашні матчі УПЛ у сезоні 2020/21 на стадіоні “Арена Львів”. Однак на початку липня “Рух”, а також ще один львівський клуб ФК “Львів” домовилися про проведення матчів української Прем’єр-ліги на стадіоні “Україна”, що мав третю категорію та міг приймати відповідні поєдинки.

У п’ятницю, 9 липня, Українська асоціація футболу оприлюднила перелік спортивних об’єктів, що відповідають структурним критеріям чотирьох категорій організації. Згідно нього, стадіон “Україна” понизили в категорії – із третьої до другої – це означає, що на арені не можна проводити матчі української Прем’єр-ліги.

Керівництво “Руху” висловило обурення рішенню УАФ. І вважає, що таким чином на львівські клуби хочуть повісити додаткові витрати – у Львові лише стадіон “Арена Львів” має четверту категорію, а тому відповідає критеріям УАФ.

Що сказано у зверненні “Руху”: основні тезиУАФ та “Арена Львів”, де “Рух” проводив домашні матчі у сезоні 2020/21, намагалися “повісити” на львівські клуби частину витрат на підготовку стадіону до матчів збірної України, а потім також “виселило” їх зі стадіону.Зміна умов співробітництва клуба та “Арени Львів”: “Рух” звинуватив керівництво стадіону в збільшенні орендної плати та використанні дорогих енергоносіїв у холодну погоду, переклавши витрати на клуб.Після того, як “Рух” та “Львів” домовилися із стадіоном “Україна”, керівництво “Арени Львів” та УАФ, як вважають у клубі, “змовилися” з метою змусити їх грати саме на “Арені Львів”,УАФ залишило третю категорію деяким іншим стадіонам, які, як вказують у “Руху”, мають проблеми з підігрівом або ж перебувають в аварійному стані.

В ультиматумі “Руху” вказано, що УАФ повинна прийняти відповідне рішення щодо стадіону “Україна” до третього туру. Інакше клуб зніметься з чемпіонату та взагалі припинить існування.

Щодо ФК “Львів”, то відповідних заяв на сайті клубу немає.

Що відомо про конфлікт “Руха” та “Львовка з “Ареною Львів”

І “Рух”, і “Львів” мали конфлікт із керівництвом стадіону. Зокрема, сторони не змогли порозумітись щодо фінансової складової їхньої співпраці. Директорка “Арени Львів” Ольга Манько стверджувала, що команди готові платити 210 тисяч гривень оренди за матч, однак не бажають покривати витрати за підігрів газону.

“Наші умови – 210 000 гривень плюс підігрів газону. Вони не просто лояльні, а ледь дотягують до собівартості. Вони настільки лояльні, що меншими, іншими або будь-якими не можуть бути. Я не дозволю, щоб трав’яне покриття “Арени Львів” дійшло до такого рівня, як на стадіоні “Україна”, – наголосила Ольга Манько в інтерв’ю для Tribuna.

Представники клубів, своєю чергою, заперечили цю інформацію. Пресслужба “Руху” опублікувала офіційну відповідь на заяву директорки “Арени Львів”, у якій підкреслила – обидва клуби були готові платити за оренду та за підігрів, однак керівництво спортивного об’єкта порушило домовленості щодо співпраці.

“Головна розбіжність між клубами (ФК “Рух”, ПФК “Львів”) та ДП “Арена Львів” полягає в тому, що керівниця державного підприємства в односторонньому порядку вирішила змінити умови та процедуру увімкнення системи підігріву. У договорі, який діяв попереднього сезону, була чітко описана процедура запуску системи підігріву: зі згоди клубів та за участі представників клубів, з фіксацією показників лічильників і так далі. Натомість у новій редакції договору “Арена Львів” вирішила самостійно взяти на себе функцію в односторонньому порядку, без згоди клубів (!), приймати рішення про увімкнення системи підігріву і ставити клуби перед фактом про оплату”, – ідеться в заяві “Руху”.

А у новому зверненні “Руху” вказано, що керівництво арени надіслало нову пропозицію клубу щодо ціни за оренду одного матчу – 270 тисяч гривень, підвищивши її на 30%.

Щодо альтернатив “Арені Львів”, то найближча до Львова арена третьої категорії -“Авангард” – розташована в Луцьку. Ще є варіант із однойменним стадіоном в Ужгороді, а також із Тернопільським міським стадіоном. При цьому спортивний об’єкт у Тернополі є найменш завантаженим – тут домашні матчі проводить лише “Нива”, що виступає в Першій лізі.

Що відомо”Рух” сезон 2020/21 закінчив на на десятому місці, набравши 28 очок.Перед стартом сезону з УПЛ знявся донецький “Олімпік”. Відповідне рішення було прийнято президентом клубу Владиславом Гельзіним.: “Олімпік” знявся з розіграшу УПЛ 2021/22 та “призупинив діяльність”Що далі25 липня – старт сезону 2021/22 в українській Прем’єр-лізі.