Львівський студент створив «розумний» аксесуар до велошолому. Фото

logo
169956_lvivskij_student_stvoriv_rozumnij_aksesua.jpeg


Аксесуар можна прикріпити до шолому а свої дії синхронізувати з допомогою мобільного додатка.Фото: прес-служба УКУ

Фото: прес-служба УКУ

Львівський студент Маркіян Зубрицький розробив аксесуар до шолому, який робить пересування велотранспортом по місту безпечнішим. Про це інформує прес-служба УКУ.

Прилад синхронізується зі смартфоном, визначає температуру, швидкість руху та показує повороти і зупинки, за допомогою нахилів голови.

«Я хотів створити аксесуар, який був би корисний для будь-яких людей: починаючи від тих, хто купує велошолом за кількасот гривень і виїжджає з ним раз на місяць, закінчуючи професійними спортсменами, для яких шолом – одна з найважливіших речей», – розповів молодий винахідник.

Маркіян – студент другого курсу бакалаврської програми з комп’ютерних наук Українського католицького університету. Інноваційний аксесуар розробив у межах одного з навчальних курсів як фінальну роботу.

«Я затятий велосипедист. Коли повертаюся додому пізно, не маючи освітлювальних пристроїв, часто зіштовхуюся з обуренням водіїв, мовляв, мене на дорозі не видно. Ось тому подумав, що класно було б розробити аксесуар для шолому, з допомогою якого можна було б показувати повороти та зупинки велосипеду, тобто зробити свої дії зрозумілими та краще помітними для інших учасників руху», – пояснює Маркіян Зубрицький.

За його словами, аналогічними пристроями можна керувати через пульт, що кріплять на кермі. Вони мають вмонтовані світлоіндикатори, які показують повороти і стоп-сигнали. Відмінність і новизна львівського додатку у тому, що для увімкнення поворотів достатньо нахилити голову до плеча, а сам аксесуар можна прикріпити на будь-який шолом.

Окрім самого присторою, другокурсник із УКУ розробив і мобільний додаток, із яким синхронізуються усі дії аксесуару. Для цього йому довелося вивчити спеціальну мову програмування. 

Вікторія Ейсмунт


А поділитися?Вам має сподобатись...