Львівський суд оштрафував на понад 200 тис. грн 33-річного рівнянина за контрабанду тютюну

logo


Галицький райсуд Львова оштрафував на понад 200 тис. грн рівнянина за контрабанду тютюну для кальяну. Також у порушника конфіскують автомобіль, у якому він облаштував подвійне дно, де й сховав контрабандні товари.

Випадок трапився ще 14 лютого цього року у пункті пропуску Шегині-Медика. 33-річний мешканець Рівного на своєму авто Mercedes-Benz Sprinter 315 CDI їхав до Польщі. Митники вирішили поглиблено оглянути автомобіль чоловіка.

Після перевірки правоохоронці знайшли у мікроавтобусі подвійне дно, в якому чоловік сховав 4425 пачок тютюну для кальяну без марок акцизного податку України, виробництва Йорданії та 854 пачки, країну виготовлення яких не встановили. Загалом рівнянин хотів провезти до Польщі більше 260 кг тютюну.

За висновком товарознавчої експертизи від 11 листопада 2019 року ринкова вартість вилученої контрабанди становить 216 523 грн.

У постанові суду, яку оприлюднили 6 грудня, зазначається, що 33-річний чоловік не з’явився до суду. Він та його захисник подали заяву про закриття провадження. Однак суддя Віталій Стрельбицький зазначив, що чоловік не надав доказів, які б доводили його невинуватість.

Відтак, суд визнав рівнянина винним та призначив йому штраф рівний вартості контрабанди (216 523 грн). Товари, які чоловік незаконно хотів провезти через кордон, та автомобіль, у якому він їх сховав, суд вирішив конфіскувати у дохід держави. Окрім того, рівнянин заплатить за зберігання контрабанди митниками 61513 грн, 1884 грн за проведені експертизи та 384 грн судового збору. Загалом з чоловіка стягнуть 325304 грн.