Львівський суд поновив на посаді звільненого через хабар посадовця Міноборони

logo


Львівський окружний адмінсуд Львова поновив на посаді звільненого через підозру в отриманні хабаря начальника КЕВ Львова Олексія Крисевича. Через помилки у оформленні документів суд двічі не брав до розгляду обвинувачення у хабарництві, однак зобов’язав Міноборони поновити Олексія Крисевича на роботі, не чекаючи результатів розгляду апеляції.

Затримали Олексія Крисевича ще в грудні 2015 року. За версією правоохоронців, він отримав від підприємця 15 тис. грн за підписання актів прийому-передачі квартир для учасників АТО. Втім, прокуратурі не вдалося довести його вину – через погане оформлення документів львівські суди двічі відмовлялися прийняти матеріали обвинувачення.

По-перше, в обвинувальному акті Олексій Крисевич фігурував як підозрюваний (а не обвинувачений, як це мало б бути). По-друге, як стверджували адвокати Крисевича, у документах були суперечності у викладі фактичних обставин злочину.

«В одному випадку вказується, що підозрюваний вимагав 20 тис. грн, хоча є не зрозумілим, у кого саме; в іншому уривку зазначається, що він вимагав і отримав 15 тис. грн, однак теж не вказується, у кого саме і за яких обставин. Це свідчить про невизначеність слідчого і прокурора щодо доведеності вини у вимаганні неправомірної вигоди та в її отриманні», – заявляли на судових засіданнях захисники Олексія Крисевича.

Відтак у травні та жовтні 2016 року Франківський суд (суддя Василь Масендич) повернув документи назад у прокуратуру для належного оформлення.

Поміж тим адвокатам вдалося добитися поновлення Олексія Крисевича на старій посаді і переконати суддів, що наказ міністра оборони про звільнення Крисевича був незаконним.

«На час винесення спірних наказів розслідування кримінального провадження не було закінчено, відтак було відсутнє рішення суду, яке б набрало законної сили. Крім того висновки про вчинення ним протиправних дій ґрунтуються виключно на інформації, яка була оприлюднена в ЗМІ. Такі висновки зроблені без проведення перевірки та службового розслідування, а тому є передчасними та необґрунтованими», – заявили захисники Олексія Крисевича.

Оскільки ж Міноборони не провело службового розслідування, то суд скасував накази міністра про звільнення Олексія Крисевича та позбавлення його військового звання. Це рішення оскаржили в апеляційному суді, однак Міністерство оборони зобов’язали негайно виконати ту частину рішення, в якій йдеться про поновлення Олексія Крисевича на посаді начальника квартирно-експлуатаційного відділу Львова.