Львівський суд провів перше підготовче засідання у справі компанії-інвестора СТР

logo


Спеціалізована антикорупційна прокуратура судиться проти європейського інвестора у Львові. Йдеться про нідерландську компанію СТР, яка у 2015 році отримала в оренду землю на Рясному під індустріальний парк. Зараз прокурори САП у Господарському суді Львова вимагають скасувати ухвалу міської ради про продаж цієї ділянки. Крім цього, ще й визнати недійсним договір купівлі-продажу землі на 23 гектари.

Тепер Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Господарському суді вимагає скасувати ухвалу міської ради, за якою продали ділянку на Рясному-2 під індустріальний парк. А також визнати недійсним договір купівлі-продажу. У САП називають кілька причин: мовляв, міська рада продала задешево ділянку і без земельного аукціону. Втім, найголовніше, стверджують у відомстві, земля взагалі не міська.

«Ми вважаємо, що вказана земельна ділянка фактично під час її оформлення у власності територіальної громади міста Львова не перебувала у межах міста Львова. Вона перебувала за межами населених пунктів», – сказав прокурор спеціалізованої антикорупційної прокуратури Вадим Сидоренко.

Натомість у міські раді пояснюють, що продати не свою землю не змогли б.

«При прийнятті рішення про продаж земельної ділянки та укладення договору купівлі продажу міська рада керувалася виключно даними Держгеокадастру, згідно з якими земельна ділянка відноситься до земель міста Львова, які не надані у власність або користування», – прокоментувала начальниця відділу юридичного департаменту ЛМР Юлія Кубай.

Те, що 23 гектари у промзоні Рясного-2 належать Львову, визнають і мешканці села Рясна-Руська. Саме вони у 2015 році блокували початок будівництва індустріального парку, бо через це не могли приватизувати ділянок, які безпідставно використовували як городи.

«Як ми можемо приватизувати, коли розроблялося кадастрова карта України. Місто Львів зазначив, що це є землі міської ради», – розповіла представниця громади Ольга Горяча.

Індустріальний парк на Рясному-2 мали звести ще три роки тому. Але через судову тяганину будівництва так і не почали. Відтак бюджет країни щороку втрачає 150 мільйонів гривень податків. Представники бізнес-середовища розцінюють це як удар по інвестиційному іміджу цілої України.

«Тут головний меседж, який отримують інвестори, — це те, що, якщо ви офіційно купили, заплатили гроші, перед тим отримали всі роз’яснення, всі довідки, в кінці кінців це може бути позбавлено сенсу. Тому що вам не дозволять там будувати і скажуть, що це все нечинне», – сказав директор компанії «Цитадель Капітал» Дмитро Симовоник.

«Держава таким своїм інструментом як правоохоронні органи не захищає права і свободи своїх громадян, а фактично втручається в бізнес-питання для того, щоби перерозподілити сфери впливу чи грошові потоки, які пов’язані з існуванням бізнес-проектів та інвестиційних проектів», – додав директор Асоціації західноукраїнських забудовників Юрій Мартинюк.

Також у справі продажу землі САП веде кримінальне провадження. Оголосили підозру меру Львова Андрію Садовому та виконувачеві обов’язків директора департаменту містобудування Сергію Коровайнику.

«Я думаю, що сьогодні це засідання не дасть жодного результату, бо це тільки перше слухання. Але оскільки компанію CTP представляє компанія KPMG, ми повністю переконані в нашій правоті», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Підготовче засідання так і не завершили та перенесли на 16 січня наступного року.