Львівський суд відмовився поновити на посаді екс-начальника управління юстиції Жукровського

logo
186353_lvivskij_sud_vidmovivsja_ponoviti_na_posa.jpeg


У понеділок, 7 травня, Львівський окружний адміністративний суд відмовив Ярославу Жукровському в задоволенні позову щодо скасування наказу про звільнення з посади начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області. Рішення про законність звільнення прийняла колегія з трьох суддів: Андрія Гулика, Роксолани Качур і Олександра Коморного.

У коментарі ZAXID.NET Ярослав Жукровський повідомив, що під час виголошення судовго рішення судді зачитали лише вступну і резолютивну частину, тож після появи повного тексту він подаватиме апеляцію.

«Якщо буде потрібно, я звернуся до вищих судів і до Європейського суду з прав людини. Очевидно, якісь потойбічні впливи і тиски сьогодні мали важливіше значення, ніж дотримання принципу верховенства права, однак я впевнений у своїй перемозі», – розповів ZAXID.NET Ярослав Жукровський.

Із посади начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Жукровського звільнили 29 грудня 2017 року через перевищення службових повноважень. Жукровський видав наказ, яким зобов’язав своїх підлеглих готувати доповідні записки перед входженням до державних реєстрів. Він вважає, що діяв у межах закону, а його рішення перешкоджало проявам корупції серед працівників відомства.

«Були факти незаконного входження в реєстр по державних реєстраторах чи нотаріусах з метою подальшого їхнього «доїння». Я вимагав доповідні записки. Також я організував роботу оперативного штабу з протидії рейдерства землі у Львівській області. Група швидкого реагування виїжджала до людей на місця. Якщо міністерство і суд вважають це перевищенням службових повноважень, то мені соромно і за міністерство, за суд!», – повідомив Жукровський.

Повне рішення Львівського окружний адміністративний суду повинне з’явитися до 17 травня. Ярослав Жукровський заявив, що разом із юристкою Тетяною Козаченко він уже готує апеляційну скаргу.

Нагадаємо, що Ярослав Жукровський очолював Головне територіальне управління юстиції у Львівській області із серпня 2015 року по грудень 2017 року. Його несподіване звільнення викликало широкий резонанс у Львові, це рішення Мін’юсту розкритикував навіть голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Варто зауважити, що на знак протесту проти звільнення Жукровського з головного територіального управління юстиції у Львівській області звільнились також близько 10 керівників відділів. Це перший випадок в історії цього відомства.


А поділитися?