Львівський віртуоз поп-арту Сергій Міхновський показав золоту серію «Придумане місто»

logo


Художник Сергій Міхновський відкрив у львівській галереї «Зелена канапа» персональну виставку «Придумане місто».

Сергій Міхновський був серед перших українців, представлених на аукціоні «Сотбіс» у 2007 році. А перерахувати міста, де він виставлявся, просто нереально. Це і Мілан, Сіетл, Барселона, Токіо, Буенос-Айрес. І попри те, цей художник вельми скромний та інтелігентний чоловік.

Останній рік-два їздив містами Європи і малював архітектуру. Так з’явився проект «Придумане місто».

«Я багато роблю з золотом, з поталлю, тому я вирішив зробити таке місто. Є заїжджена фраза: золота спадщина. От я й надумав золоту спадщину, ці будинки зробити в картинах золотом», ― пояснив художник.

За професією Сергій Міхновський архітектор, тому на свої картини переносить реальні будівлі, але доповнює вигаданими деталями. Часом цілком усе ― фантазія.

«От до прикладу, у мене з’явилася така думка: доповнити це вигадане місто тим, що у львівській Катедрі домалювати другу вежу, на яку колись не вистачило коштів, аби її збудувати», ― розповів автор.

Виставка ностальгійна, бо поруч із полотнами Сергій Міхновський втілив свої спогади в автентичних старих речах, які важливі для автора. Це і бабусина кавомолка, і тестів піджак. Їх теж декорував золотом.

«Я приніс на виставку годинник від мого діда, це при житті дідо мені його подарував і я його декілька разів реставрував. І цей годинник пережив сумнозвісну операцію «Вісла», ― додав митець.

«Його картини інтелігентні, вони не дають такі емоції, які б нас бентежили, це є скоріше інтелектуальне мистецтво, ніж емоційне», ― прокоментувала кураторка виставки Олеся Домарадзька.

Публіка любить Сергія Міхновського, тому виставка триватиме місяць ― до 4 липня.