Львівським медикам довелося прооперувати мозок 9-річної дівчинки через нежить

logo


У Львові медики Першого територіального медичного об’єднання прооперували 9-річну дівчинку у якої був нежить. Під час операції на мозку дитини, кістку з її черепа якийсь час зберігали у її животі. Про це йдеться на сторінці медзакладу у Facebook.

У маленької пацієнтки Ані все починається зі звичайної застуди. Спершу батьки лікують її вдома, та нежить не піддається і згодом переходить у запалення слизової оболонки при носових пазух.

Місяць лікування в амбулаторних умовах виявляється на марний. Зрештою, до нас дівчинка потрапляє уже у вкрай складному стані: у неї постійно тримається висока температура, болить голова, перестає працювати рука та частково ніжка.

Реклама партнерів

МРТ показує: гній дістався мозку. Діагноз – субдуральна емпієма над лівою півкулею головного мозку. Спеціалісти ЛОР-відділення швидко забирають гнійний вміст із пазух, але позитивний ефект тримається недовго. У Ані починаються судоми. Вона потрапляє у реанімацію.

Мультидисциплінарна команда спеціалістів у складі педіатрів, неврологів, реаніматологів, отоларингологів, хірургів та нейрохірургів одностайна: негайно потрібна надскладна операція. І це буде кілька етапів.

Оскільки провести втручання через маленький отвір стан Ані не дозволяє, першим етапом їй виконують декомпресійну трепанацію черепа.

Дівчинці видаляють досить велику частину кістки черепа та забирають зайву рідину. Далі кістку потрібно повернути на місце, але виявляється – це неможливо: нагноєння спричинило набряк мозку, треба чекати, доки той зійде.

На цей час, аби зберегти кістку у стерильних умовах, хірурги розміщують її у передній черевній стінці дівчинки, попередньо сформувавши там «кишеньку». Щойно набряк спадає – кістку реімплантують на місце, виконуючи пластику твердої мозкової оболонки.

Усі кілька етапів втручань минають успішно.

Нині здорова дівчинка Аня повертається додому. Каже, страшенно скучила за своїми домашніми улюбленцями, особливо за котиком Димком. Вона провела у лікарні місяць і за цей час, зізнається, стала дуже хороброю, бо навіть кров з пальчика здавати більше не боїться.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.