Львівському митнику оголосили підозру за фіктивний пропуск через кордон легковика

logo


Працівник Львівської митниці ДФС оформив фіктивний перетин через кордон легкового автомобіля Volkswagen Golf для уникнення власником сплати митних платежів. Його судитимуть за двома статтями Кримінального кодексу.

Випадок трапився на митному посту «Краківець». Автомобіль марки Volkswagen Golf нібито перетнув кордон, внаслідок чого бюджет недоотримав 158 тис. грн.

«Використана схема доволі проста: під час митних формальностей у систему «Інспектор-2006» вноситься недостовірна інформація. Так, транспортний засіб, який насправді є на території України, відображається у базі як такий, що перетнув кордон. Таким чином особа користується ним без сплати митних платежів», — пояснила прокурорка Львівської області Ірина Діденко.

За її словами, інспектор Львівської митниці за хабар змінив наявну в системі інформацію. Однак його дії викрили.

Митнику оголосили підозру за внесення недостовірної інформації про перетин кордону автомобілів та зловживання службовим становищем. Найближчим часом йому мають обрати міру запобіжного заходу та відсторонити від посади. За таке передбачено до 3 років ув’язнення, трирічне позбавлення права обіймати посади, а також штраф.

«Подібні злочини митників є типовими. Будемо і надалі послідовно їх виявляти, ламаючи злочинну систему несплати податків та руйнуючи міф недоторканності цієї категорії посад», — запевнила прокурорка області.