Львівську фірму оштрафують на 170 тис. гривень за нищення вілли Бачевського

logo
200368_lvivsku_firmu_oshtrafujut_na_170_tis_griv.jpeg


У 30-х роках ХХ ст. тут проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський.фото Людмила Красова

фото Людмила Красова

Адміністративна комісія при Львівській міськраді, яка розглядає порушення у сфері законодавства про охорону історичної спадщини, збирається оштрафувати ПП «Кас Консалтинг», яке проводить самовільну заміну вікон та перефарбування фасаду вілли Бачевського – пам’ятки архітектури місцевого значення на улиці Вітовського, 35-А. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомив голова комісії, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

«Сьогодні на комісії ми розглянули це питання та вирішили накласти максимальний штраф – 170 тис. гривень. Однак представник фірми не прибув на засідання ,і для дотримання усіх процедур, щоб потім постанову про штраф не можна було оскаржити, ми вирішили розглянути це питання наступного разу», – розповів Андрій Москаленко.

За словами начальниці управління охорони історичного середовища Лілії Онищенко, мова йде про приватне підприємство «Кас Консалтинг». За даними Youcontrol, основний вид діяльності фірми – оренда й управління власними чи орендованими приміщеннями. Влісником фірми є Вакуленко Юлія.

Попередній вигляд вілли. Фото: Василь Петрик

Раніше у цьому приміщенні розміщувалось львівське відділення страхової компанії «Брокбізнес», власником якої є Віталій Хомутиннік – співголова депутатської групи «Відродження», колишній член Партії Регіонів. У 2016 році вони переїхали на вулицю Стрийську.

Зазначимо, що у 2004 році земельну ділянку на Вітовського 35-А придбав за півмільйона акціонерний банк «Брокбізнесбанк». Тепер власником частини цієї земельної ділянки – зі сторони вулиці Зарицьких, є ТзОВ «Марконі». З 2017 року на території вілли ведуться будівельні роботи.

Фото Wikimapia

Вілла Бачевського – пам’ятка архітектури місцевого значення збудована у 1926 році. Архітектор – Вітольд Якімовський. У міжвоєнний час у цьому будинку на вулиці Pełczyńska, 35 (нині Вітовського) проживав власник лікеро-горілчаної фабрики Стефан Бачевський. У часи панування Польщі тут розміщувався почесний консулят Австрії, а в часи СРСР – дитячий садок.

Нагадаємо, власника «Гранд Готелю» Григорія Козловського оштрафували на понад 170 тис. гривень за скляну надбудову в його готелі.

Назар Притула


А поділитися?