Львівську облраду через суд зобов’язали продати колишній універмаг на пл. Ринок

logo


Львівську обласну раду зобов’язали підготувати документи для продажу частини колишнього універмагу на пл. Ринок, 32. Згідно рішення Господарського суду Львівської області, управління майном спільної власності ЛОР має визначити ціну приміщення і укласти договір про продаж із компанією, яка зараз винаймає ці приміщення, – із ПРАТ «Львівський універмаг “На ринку”».

Про рішення суду стало відомо 21 лютого під час засідання депутатської комісії комунальної власності Львівської облради. За словами начальника управління майном спільної власності ЛОР Миколи Бандри, після завершення судового розгляду ПАТ «Львівський універмаг “На ринку”» надіслав звернення, в якому пропонує «вжити заходів для добровільного виконання рішення суду».

За його словами, «Львівський універмаг “На ринку”» звертався до Львівської облради і раніше, вимагаючи, аби депутати внесли приміщення на пл. Ринок, 32 у перелік об’єктів для приватизації способом викупу. Втім, під час сесії облради, коли затверджували цей список, депутати виключили з нього приміщення на пл. Ринок, 32, не дозволивши таким чином «Львівському універмагу “На ринку”» приватизувати споруду.

«Після цього «Львівський універмаг “На ринку”» звернувся до суду. Суд прийняв рішення на їхню користь і цим рішенням управління майном спільної власності ЛОР зобов’язали провести оцінку майна і здійснити приватизацію приміщень на пл. Ринок, 32», – пояснив начальник управління майном спільної власності ЛОР Микола Бандра.

Юристи ЛОР подали апеляцію на рішення Господарського суду, однак програли справу. Після цього питання про приватизацію приміщень на пл. Ринок, 32 мають знову винести на сесію Львівської облради.

Зазначимо, що «Львівський універмаг “На ринку”» орендує 1689 м2 на пл. Ринок, 32 ще з 1996 року. У 2003 році договір переуклали на 50 років. За оренду двох поверхів та підвалу «Львівський універмаг “На ринку”» платить облраді 44 тис. грн в місяць (26 грн/м2). Через це депутати неодноразово оголошували намір збільшити орендну плату, однак, за умовами договору, це можливо лише за згодою сторін.

На засіданні депутатської комісії начальник управління майном спільної власності ЛОР Микола Бандра, припустив, що приміщення на пл. Ринок, 32 може коштувати більше 50 млн грн. Однак точну суму вартості цих приміщень має встановити експерт.

Нагадаємо, у приміщенні колишнього універмагу, який тривалий час був закритий через судову тяганину та реконструкцію, на пл. Ринок зараз працює пивний ресторан «Правда». Цілий майновий комплекс має дві юридичні адреси – частина будинку розташована на Шевській, 1 (донедавна вона була у власності ЛМР), а інша – на пл. Ринок, 32, якою володіє ЛОР.

У 2013 році «Львівський універмаг «На ринку» за 7,8 млн грн придбав 1850 м2, які належали Львівській міськраді. Цікаво, що продаж тієї частини також відбувся за рішенням Господарського суду Львівської області. Тепер же «Львівський універмаг «На ринку» хоче приватизувати іншу частину комплексу.

За даними бізнес-пошукової системи YouControl, засновниками ПРАТ «Львівський універмаг «На ринку» є приватне підприємство «Регіональні інвестиції», що зареєстроване мешканцем Сумської області Андрієм Кифоренком та львів’янкою Марією Мельник.