Львівський органний зал запрошує на світову прем’єру симфонії Віктора Камінського

logo


7 квітня у Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 сучасного українського композитора Віктора Камінського.

Симфонія №2 «Славень Дніпру-Славутичу» Віктора Камінського – унікальна синергією музики і слів.Партія хору написана на вірші відомого поета сучасності Богдана Стельмаха. Потужний текст симфонії маніфестує соборність України та єдність українців у боротьбі за вільну й сильну державу. Символи могутнього Дніпра, провідників нації Богдана Хмельницького та Тараса Шевченка гуртують та надихають покоління, яке сьогодні в черговий раз доводить свою незламність та незалежність.

Твір, написаний у 1980-х роках, ніколи не виконувався до того. Причиною тому композитор Віктор Камінський бачитьперш за все ідеї, закладені в тексті, які в Радянському Союзі не могли звучати зі сцени. Крім того, постать Богдана Стельмаха, автора слів, була під неофіційною забороною до настання незалежності. А в 1990-ті роки через складну економічну ситуацію (адже виконання потребує розширеного складу оркестру, хору), про твір на довгий час забули.

7 квітня о 19:00 у Львівському органному залі виправлять цю історичну несправедливість: Симфонія №2 звучатиме у виконанні Академічного симфонічногооркестру Луганської обласної філармонії, Львівського муніципального хору «Гомін» під диригуваннями Івана Остаповича. Проєкт реалізується з ініціативи директорів Львівського органного залу Івана Остаповича та Тараса Демка в межах стратегії промоції української класики Ukrainian Live.

На концерті буде здійснено професійний аудіозапис у рамках програми партнерства між Львівським органним залом і Суспільним Мовленням, і Симфонію Камінського скоро почують слухачі Радіо Культура.

Такожвідеозапис виконання Симфонії №2 поповнить колекцію першого мобільного додатку з українською музикою Ukrainian Live Classic.

Квитки на концерти можна придбати на сайті kontramarka.ua або у касі Органного залу (вул. С. Бандери, 8).

Читати далі

Monday April 1st, 2024

Понад 49 тисяч гривень на дрони для ЗСУ зібрали під час благодійного заходу у Новояворівську

Thursday March 28th, 2024

На меморіалі Євгену Коновальцю буде його зображення

Tuesday March 26th, 2024

За два дні на Львівщині громади задонатили майже 43 тисячі на потреби воїнів

Wednesday March 20th, 2024

У Львові відкрилась виставка мій дім із найбільшої колекції панорамних фото війни

Tuesday March 19th, 2024

У Дрогобичі презентували дитячу книгу авторкиСвітлани Лінинської

Monday March 18th, 2024

У Дрогобичі відбувся мистецький захід з нагоди уродин Володимира Івасюка

Monday March 18th, 2024

У Львові відкриють виставку світлин Трускавця авторства Ірини Бердаль-Шевчик

Monday March 18th, 2024

У Львові відбудеться благодійний концерт на підтримку ЗСУ

Sunday March 17th, 2024

На Верецькому перевалівшанували пам’ять січовиків Карпатської України

Friday March 15th, 2024

В Сокалі на цвинтарі освятили пам’ятний знак “Дзвін Пам’яті”