«Львіввугілля» засуджує політичні маніпуляції щодо ситуації на підприємстві

logo


Останнім часом щодо Державного підприємства «Львіввугілля» ведеться цілеспрямована кампанія з дискредитації. ДП «Львіввугілля» не може мовчки спостерігати за інформаційною війною певних політиків, що мають за мету розбалансування та знищення містоутворюючого підприємства в угоду власних політичних амбіцій.

Про це повідомила прес-служба ДП «Львіввугілля», інформує Кулемет.

Звинувачення в залученні до процесу продажу вугілля сторонніх підприємств, так званих «прокладок», та нанесення збитків підприємству є безпідставними і не підтвердилися у ході досудового розслідування правоохоронних органів.

Водночас за період відсутності в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олега Акімова з 15 червня по 6 вересня 2021 року, у зв’язку з відпусткою та лікуванням, до продажу вугілля було залучено компанію ТОВ ВП «Західвуглезбут».

Так 23 червня 2021 року т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Прокопик П.А. підписав наказ №124, який передбачав встановлення відпускної ціни на вугілля для комерційних структур в розмірі 1660 грн за одну тонну при базових показниках зольності 23% та волозі 8,9%. До того відпускна ціна на вугілля для комерційних структур складала 2200 гривень.

Формальною підставою для наказу послужив лист керівника ТОВ ВП «Західвуглезбут» №18/01 про купівлю необмеженої кількості вугілля із зольністю 45%, але при умові розрахункової ціни в розмірі 1660 грн при базових показниках по зольності 23% та волозі 8,9%.

Відповідно аналізу виконання договору, за період серпень-вересень 2021 року на адресу ТОВ ВП «Західвуглезбут» було відвантажено 24 050 тон вугілля на загальну суму 28,1 млн гривень. У разі відвантаження даної продукції за цінами, що діяли до 23 червня 2021 року, ДП «Львввугілля» мало б отримати за нього 34,27 млн гривень. Відтак, аналізуючи наслідки зниження ціни згідно наказу т.в.о. генерального директора Прокопика П.А., наявна втрачена вигода ДП «Львівугілля» в розмірі 6 млн гривень.

Окрім того, в посвідчення якості на відвантажену для ТОВ ВП «Західвуглезбут» партію вугілля вносились дані з завищеними показниками зольності та вологості. Відтак, середня вартість тони вугілля з урахуванням якісних показників склала лише 1175 грн. Така маніпуляція призвела до недоотримання ДП «Львівугілля» коштів за власну продукцію на суму 6,25 млн гривень.

Всі матеріали передано до правоохоронних органів та перевіряються в рамках досудового розслідування. За результатами буде надана кваліфікована відповідь.

Варто зазначити, на сьогоднішній день перед ДП «Львіввугілля» існує заборгованість державних підприємств в розмірі 276,102 млн гривень.

Підприємство веде активну діяльність з повернення боргів.

Щодо боргу державного підприємства «Держвуглепостач», що становить станом на червень 2018 року 112,741 млн гривень, направлено звернення про погашення заборгованості шляхом укладення договору про перевід боргу на кінцевого споживача – ПАТ «Центренерго».

Окрім того, надано усі необхідні документи в управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання даної заборгованості як джерела погашення податкового боргу.

Також, подано дві позовні заяви до господарського суду міста Києва, щодо стягнення з ДП «Держвуглепостач» заборгованості. Через несплату судового збору в розмірі 675,163 тис. грн та 794,5 тис. грн, позовні заяви повернуті без розгляду.

Господарським судом міста Києва задоволено позови №910/4909/20 та №910/4910/20 ДП «Львіввугілля» до державного підприємства «Державна вугільна компанія» про стягнення заборгованості в розмірі 4,895 млн гривень. Відкрито виконавчі провадження, накладено арешт на кошти боржника.

Господарський суд Донецької області у справі №905/128/21 задовольнив позов до ТОВ «ЕК «Укренерговугілля» про стягнення заборгованості 12,81 млн гривень. Відкрито виконавче провадження, накладено арешт на кошти боржника.

21 травня 2021 року укладено договір з ТОВ «Укрвуглезбагачення Груп» про відступлення права вимоги боргу в розмірі 92,226 млн гривень на ПАТ «Центренерго», як кінцевого споживача вугільної продукції.

Подано позовну заяву щодо стягнення з державного підприємства «Укрвугілля» заборгованості в розмірі 3,614 млн гривень. На момент подання позову судовий збір становив 127,178 тис. гривень. Позовну заяву повернуто з причин несплати судового збору.

Подано позовну заяву щодо стягнення з ПАТ «Львівська вугільна компанія» заборгованості в розмірі 49,816 млн гривень. Судовий збір складає 794,5 тис. гривень. Через несплату судового збору позовна заява повернута без розгляду.

Наголосимо, сплата судового збору неможлива з причин фінансового стану та необхідності першочергової виплати заробітної плати.

Поділитися цим: