Львівщина перевищує норми «зеленої» зони за двома показниками

logo


image

На Львівщині за останній тиждень різко зросла кількість нових підтверджених випадків коронавірусу, а також хворих, які потребують госпіталізації. За цими показами область вже мала б перейти в жовту зону епіднебезпеки.

Про це на брифінгу повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис, передає кореспондент Укрінформу.

«Ситуація на Львівщині погіршується і це ми спостерігаємо кожного дня. Якщо говорити про нормативи, які в нас показують негативну динаміку, то це коефіцієнт виявлених нових випадків, який має бути 5%, а ми цю цифру за останній тиждень перевищили. Окрім того, показник з динаміки госпіталізації не має бути більшим за 50%, а у нас вже поза 70 %. Нових хворих стає все більше, на цьому тижні було навіть більше 300 осіб за одну добу. І якщо ми на початку тижня госпіталізували 50 осіб за день, то сьогодні вже 94. Це означає, що Львівщина буде покидати зелену зону », – зазначив Чемерис.

За словами чиновника, перехід області в жовту зону епіднебезпеки передбачає обмеження масових заходів, наповненість громадського транспорту, театрів, кінотеатрів, музеїв, місць громадського харчування, тобто буде дозволено лише 50%.

«Це знову повернення до того, що ми вже проходили. І працювати зможуть лише ті заклади освіти, в яких вакциновано 80% працівників», – додав Чемерис.

Також він зазначив, що зараз в Міністерстві охорони здоров’я відбувається чимало змін до нормативних актів. Зокрема, може бути такий варіант, що в Україні буде два типи сертифікатів про вакцинацію. А саме, «жовтий» для тих людей, що отримали одну дозу вакцини, який буде діяти 28 днів, і «зелений». Останній видаватимуть людині при повному курсі щеплень двома дозами.

Вакцинація не є приводом відмовлятися від масок – Кузін

В облдержадміністрації вчергове наголосили про важливість вакцинації, запевнивши, що у Львівській області є в достатній кількості всі вакцини, які використовуються в Україні.

Як повідомлялося, за попередню добу, 9 вересня, в області провели 1365 досліджень на коронавірус, з них – 292 позитивні. За увесь час на Львівщині COVID-19 підтвердили у 141 482 осіб, з них померла 3741 людина.

В Україні за минулу добу виявлено 3 615 нових підтверджених випадків зараження коронавірусом. За даними МОЗ, найбільше підтверджених випадків зареєстровано у м. Київ (406), Харківській (341), Львівській (292), Чернівецькій (235) та Одеській (235) областях. За весь час пандемії в Україні на COVID-19 захворіло 2 310 554 особи.