Львівщина прийняла майже 40 тисяч вимушених переселенців

logo


image

Беручи до уваги те, що певне число біженців, а вони – з Луганської, Донецької та Київської областей, прихистили родичі та знайомі, яких, звісно ж, не порахувати, цифру «40 000» можна вважати умовною. Отож насправді вимушених переселенців набагато більше. І серед них – багато діток.

«Сьогодні область готова прийняти ще 20 тисяч осіб, – зазначив голова Львівської обласної військової  адміністрації Максим Козицький. – І ми говоримо не навмання, не орієнтовно, а про помешкання, здатні забезпечити ліжком, харчуванням та  місцем для особистої гігієни».

Вчора, 28 лютого, до Львова, до Військово-медичного центру Західного регіону, евакуювали з інших областей і з різних військових частин 82 поранених та травмованих військових. «Всі – у стані середньої або легкої важкості, динаміка позитивна», – повідомив начальник медзакладу Володимир Книгиницький. І додав, що наразі шпиталь має все необхідне для лікування солдатів та офіцерів. А в подальшому вони перебуватимуть, за потреби, на реабілітації у Трускавці. Також дякував за підтримку волонтерам і громадським організаціям.

Сьогодні ж працівники Першого медичного об’єднання Львова повідомили населенню два контакти для негайного зв’язку з лікарем. «Якщо ви перебуваєте в укритті чи вдома й не можете приїхати до медичного закладу, але потребуєте негайної консультації лікаря, телефонуйте за номером 067 118 09 19. У разі, якщо зникне мобільний зв’язок, отримати консультацію можна буде за міським номером: 032 258 11 11. Ми працюємо цілодобово, аби надавати медичну допомогу усім, хто її потребує», – зазначено у повідомленні.

Повідомляють про готовність до роботи в умовах воєнного положення й пологові будинки Львова. «В укриттях пологового будинку №1 на вул. Мечникова, 8 та пологового відділення на вул. Раппапорта, 8 обладнано пологовий зал, операційну та пост інтенсивної терапії для новонароджених», – зазначено у дописі пресслужби Львівської міської ради з коментарем, що станом на сьогодні, 1 березня, медичну допомогу вагітним, роділлям та породіллям надають у штатному режимі і незалежно від місця реєстрації. Принагідно: за минулу добу у пологових ТМО №3 народилися 10 немовляток, а загалом з 24 лютого по 1 березня лікарі ТМО №3 прийняли 54 пологи.

Ситуація у Львові більш-менш спокійна. Сирена лунала тільки раз – о 15.45.

Продуктові крамниці не спустошені. До аптек черг наразі не шикується. Воду і світло місто подає у штатному режимі. Комунальний транспорт працює.

Ще з новин те, що з 1 березня у Львові взагалі заборонено продавати алкоголь. «Святкуватимемо, коли переможемо», – прокоментував своє розпорядження Львівський міський голова Андрій Садовий.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів