“Львівщина стала гуманітарним хабом для всієї країни”. Область отримала понад 100 тис. тонн допомоги

logo


image

До Львівської області заїхало вже понад 100 тисяч тонн гуманіторної допомоги та близько 40 тисяч переселенців. Хоча справжні цифри, найімовірніше, значно більші. Про це на брифінгу повідомив заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Наразі сформовано сім гуманітарних штабів на базі районних державних адміністрацій. Основний знаходиться на Коперника, 17. Туди можна приносити продукти, непродовольчі товари, захисне спорядження, медикаменти тощо.

“Львівщина сьогодні стала гуманітарним складом і хабом для всієї країни, – заявив Холод. – Сформовано складну логістику – понад 10 тисяч квадратних метрів уже є, і вони вже працюють. Вони підготовлені для того, щоб приймати гуманітарку. Будемо складати й відправляти по всій Україні”.

Що збирають і чого потребують

За словами Холода, відбувається комунікація з Житомирською, Чернігівською, Київською, Херсонською областями, “де є велика потреба в продовольчих товарах”. Туди фурами відвозять консерви, продукти швидкого приготування, крупи, воду. “Важливе й дитяче харчування, – додає заступник голови облради. – На кородонах стоять шалені черги мам із дітьми. Ми щоденно возимо туди сотні кілограмів допомоги”.

З непродовольчих важливими є каремати, матраци, ковдри, теплий одяг. З медикаментів є потреба в джгутах, бинтах, крапельницях. Списки необхідних речей просять шукати на сайті й соцмережах ЛОДА. Також є потреба в системах захисту: в першу чергу касках і бронежилетах, необхідні й рації та тепловізори.

Як звітує Холод, на фонд “Крила надії” вже прийшло понад п’ять мільйонів гривень. Ці кошти підуть на закупівлі необхідного інвентаря для захисників, які знаходяться на передовій.

Основна завантаженість у плані потреби їжі наразі – залізничний вокзал і кордон, де перебуває велика кількість людей. Там “розгорнуті пункти, де можна зігрітися, отримати харчування, теплий чай, канапки та інші продукти харчування, навіть медичну допомогу”.

Холод запевняє, що нестачі товарів наразі немає, а деяких продуктів є навіть із лишком: “Наш ворог старається зробити нам тут дисбаланс та інформаційну кризу. Жодної проблеми з продовольчою групою товарів немає. Є велика кількість товарів уже на складах. Тому ми готові з нашою гуманітарною допомогою утримувати інші області, і я впевнений, що цього буде достатньо. Ми, навпаки, маємо надлишок готових обідів. Тому з харчуванням проблем немає”.

Щодо нестачі деяких ліків, Холод зазначив, що “це не є критично. Усі необхідні ліки знаходяться в аптеках. Проблема в тому, що є певні логістичні моменти: воно довше їде, але найближчими днями ліки, яких є недостатня кількість, буде заповнена в аптеках”.

Як приймають внутрішньо переміщених осіб

За даними ЛОДА, на Львівщину прибули близько 40 тисяч переселенців. Щоправда, Холод вважає, що реальні цифри значно більші.

“Це тільки те, що скоординував наш штаб спільно з волонтерами й головами громад, які їх у себе розсмістили, – пояснює заступний голови облради. – Насправді я думаю, що їх набагато більше. Велика частина мешканців Львова, Львівської області просто прихистили людей. Офіційно задекларувати цифру сьогодні є нереальним, тому що для цього потрібна велика кількість ресурсу. Але я впевнений, що, як тільки ми пройдемо цей хаос, ми зможемо задекларувати правильні кількості”.

На місці переселенців мають зустріти волонтери в маніжках, які надають консультацію, зокрема щодо того, де взяти їжу, непродовольчі товари та одяг для обігріву. “Є багато випадків, коли люди приїздять без документів і посвідчення особи. Ми намагаємося їм допомогти й спрямувати, куди це можливо”.

Наразі переселенцям можуть надати місце для ночівлі, і в майбутноьому таких прихистків ставатиме більше. Людям радять звертатися з цим до Центру розподілення, який знаходиться на арені “Львіві”, до якого курсує спеціальний автобус з вокзалу.

“Школи ще не завантажені, – розповідає Холод. – Львівщина ще буде формувати резерв. Я думаю, це буде не менше, ніж 30-40 тисяч місць на базі шкіл, спортивних споруд, закритих майданчиків тощо”.

Водночас надавати конкретний офіційний статус людям, що евакуювалися з інших областей, – переселенців чи біженців – поки не поспішають. Місцева влада вважає, що має пройти адаптаційний період, аби дати цьому оцінку.

Що відомо

Вторгнення Росії в Україну. День шостий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону