Львівщина – у трійці областей, де виявили найбільше підроблених COVID-сертифікатів

logo


БІЗНЕС

З початку року відкрили понад 730 проваджень. Найбільше, за словами Клименка, – на Волині (207), в Києві (98), Рівненській та Львівській (по 75) областях.

Фото умовне: Конкурент

Через те, що вакциновані від коронавірусу українці на час посилення карантину мають привілеї, у країні зріс попит на підроблені COVID-сертифікати. Львівщина – у трійці областей, де виявили найбільше підроблених COVID-сертифікатів. Про це напередодні, 25 жовтня, під час робочої наради повідомив Голова Національної поліції України  Ігор Клименко.

Минулого тижня слідчі та дізнавачі Нацполіції розпочали майже 90 кримінальних проваджень за фактами підроблення результатів ПЛР-тестів та сертифікатів вакцинації від COVID-19.

Загалом з початку року відкрили понад 730 проваджень за аналогічними фактами. Найбільше, за словами Клименка, – на Волині (207),  в Києві (98), Рівненській та  Львівській (по 75) областях.

Загалом у 50% розпочатих кримінальних провадженнях особи отримали повідомлення про підозру. Всього з початку року до суду направлено 77 обвинувальних актів про вчинення майже 300 кримінальних правопорушень. І на сьогодні судами першої інстанції упродовж останнього місяця ухвалено понад 10 обвинувальних вироків за фактами придбання та використання підроблених COVID – сертифікатів, зокрема  під час перетину державного кордону. Винним особам призначено покарання у вигляді штрафів. Нагадую, що кримінальну відповідальність будуть нести і ті, хто фальшує документи, і ті, хто їх використовує. – Додав він.

Як йдеться на сайті Нацполіції, лише протягом 23 жовтня в аеропорту «Львів» підроблені COVID-сертифікати виявили у двох людей – 26-річного жителя Рівненської області та 23-річного жителя Луцька. Їм загрожує обмеження волі на термін до двох років.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.