Львовская семья привезла в Запорожье «Чувство образа»

logo


Из культурной столицы Украины со своим проектом приехали супруги Владимир и Екатерина Немира.Екатерина и Владимир Немира

Необычный творческий тандем презентовал свою выставку «Чуття образу» в Запорожском областном художественном музее. Владимир Немира представил свои картины, всего их было около 60-ти. Работы художника выполнены акриловыми красками.

Первое, что бросается в глаза, когда смотришь на картины — это необыкновенная яркость, которая местами выглядит немного истерично. Но это лишь на первый взгляд, ведь некоторые работы наоборот передают умиротворенное настроение.

картины

Будинок з флюгером

— Художник імпровізує, що він бачить. Як у джазі. Приходить музикант і він імпровізує, тоді він музикант, тоді його люблять, тоді його слухають. Так і художник. Якщо він імпровізує і робить те, що він бачить і хоче передати душею і серцем, настроєм — тоді він художник. Тому «Чуття образу» — це те, як я відчув. Я побачив своїх онуків — передав цей настрій кольором, енергією, плямою. Біда, війна, почув, у сина товарищ загинув — інший колір, інші образи. Почалося все у дитинстві. Ходив до лісу і малював пташочок, гілочки, любив малювати. Мати дуже боялася, що я стану художником, тому що всі художники п’ють, але нічого подібного! Усі пішло з любові до сонечка та квіточок. Є багато стилів і вони міняються, але мої роботи — то моє, як я бачу світ, як мені Бог дав. А у стилях розбираються мистецтвознавці, вони видумують, шо хочеш, — рассказал «Индустриалке» Володимир Немира.

"Вечеря" вблизи

Екатерина Немира привезла в Запорожье свои чувственные и оригинальные цветные скульптуры. Больше всего ей нравится отображать в своих работах женщин. По словам Екатерины, еще во времена учебы во Львовском институте прикладного и декоративного искусства, ее вдохновила Наташа — девушка-натурщица.

-Перш за все, ця виставка дуже несподівана. Вона була задумана як одноразова у Миколаєві. Там нас дуже гарно прийняли, а тепер наші роботи передають із міста у місто. І тому цей проект став уже народним. Образи я беру в основному із літератури. У Тичини є така поезія «Молодий я, молодий» — вона стала гаслом роботи «Молодія». Ця робота відтворює жінку, яка знає, яка вона красива і якій цікавий цей світ. Мені хочеться, щоб люди зупинялися біля моїх робіт і починали із ними спілкуватися і придумувати свої образи, — поделилась Екатерина Немира.

Молодія

Скульптуры

Екатерина и Владимир вместе уже 40 лет. В их творческом тандеме родилось трое детей и семеро внуков. Их работы можно увидеть как в Украине, так и далеко за ее границами. Супруги 16 лет прожили в США, открыли там свою галерею и студию, а также организовали школу украиноведения. Пара признается, что они наиболее суровые критики друг для друга.

Читайте также: В украинском селе остался один житель.