Майстерні та виставковий зал: художня школа на території колишнього «Океану» у Львові запрацює цього року

logo


МІСТО

Ремонт у приміщеннях – а це 3 та 4 поверхи, своїм коштом зробив забудовник, місту залишається придбати меблі та обладнання

Ілюстрацію надав Роман Зьомко
Уже цього року у Львові на вулиці Володимира Великого на території колишнього «Океану» запрацює художня спеціалізована школа з виставковим залом. Це буде філія Львівської художньої школи імені Олекси Новаківського. Сьогодні, 4 листопада, місто прийняло приміщення у комунальну власність. Про це повідомили у Львівській міській раді.

Як розповіла керівниця департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, ремонт у приміщеннях – а це 3 та 4 поверхи, своїм коштом зробив забудовник, тож місту залишається придбати меблі та обладнання. І вже до кінця року тут відкриють філіал художньої школи імені Олекси Новаківського, адже кількість охочих дітей навчатися саме у цій школі доволі велика – на одне місце претендує 3-4 дитини.

Раніше Galnet писав, що забудовник, який у 2019 році зруйнував мозаїку авторства львівського митця Володимира Патика, передав 1 тисячу м² будівлі для мистецького простору. Усі витрати на будівництво фінансує також забудовник.

Це буде окрема школа, підпорядкована художній школі імені Олекси Новаківського. Там буде малярська, скульптурна та графічна майстерні та клас історії мистецтва, бібліотека й виставковий зал – доволі великий, близько 120 м². Школа щороку бере участь у багатьох акціях, виставках, конкурсах. Очевидно, що ми зможемо проводити ці події уже в себе, адже матимемо, де приймати гостей» – коментував раніше Galnet директор художньої школи імені Олекси Новаківського Роман Зьомко.

Директор також зазначич, що відкриття нового філіалу значно розширить можливості та перспективи художньої школи. Зараз у закладі навчається близько 400 учнів, а відкриття школи дасть можливість навчатися ще 300-400 охочим.

Нагадаємо, 15 лютого 2019 року були затверджені містобудівні умови та обмеження з реконструкції будівлі на вулиці Володимира Великого, 26а, у Львові, де свого часу був магазин «Океан». Забудовник декларував, що мозаїку «Море і риби» збереже. Однак 18 липня 2019 року стіну з мозаїкою зруйнували. Її залишилося приблизно 12%.

Наприкінці вересня 2019 року забудовник приступив до відновлення зруйнованої мозаїки.

Станом на серпень 2020 року мозаїку «Море і риби» відновили. Galnet вів пряму трансляці з місця, де працювали митці. Переглянути її, а також фото можна ТУТ. 

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.