Майстриня зі Львова виготовляє рослинний папір за власною унікальною технологією

logo


Майстриня зі Львова виготовляє рослинний папір за власною унікальною технологією

Сьогодні, 00:28, Служба новин ІАС “Аграрії разом”

Майстриня зі Львова виготовляє рослинний п

Майстриня зі Львова виготовляє рослиннийою технологією Рис.3

Львівська майстриня Ліда Кольченко виготовляє папір з гербарієм за своєю унікальноютехнологією. Майстриня каже, що аналогів такій технології немає.

Розпочалось все як хобі шість років тому, яке переросло у повноцінну роботу в задоволення. Деталей технології виготовлення паперу майстриня не розголошує. Каже, багато експериментувала, аби зробити виріб довершеним.

«Виробництво відбувається так, що у кінцевому результаті папір — плаский, бо пройшов декілька етапів пресування. Маю професійні японські преси, коли кожна рослинка, виходячи з нього,зафіксовує природний пігмент і не потребує підфарбування. Гербарій вкладається в папір і сидить там настільки щільно та надійно, що структура рослини не руйнується», — розповіла майстриня Високому Замку.

Якщо рахувати від моменту збору рослини й закладання її в прес, де вона сохне близько тижня, вкатування паперу і пресування у два етапи до повного висихання, процес виготовлення займає майже 2 тижні. Рослини майстриня збирає у різних місцях.

«Де око падає,там збираю. У мене є красивий кошик, куди кладу квіти, це ритуал, від якого кайфую. Збираю в різних регіонах, до повномасштабної війни їздили на Харківщину до батьків. Коли починається сезон різнотрав’я, їздимо з сім’єю за місто на відпочинок, то беру з собою прес. Коли зриваєш рослину, одразу покласти її під прес, тоді вона максимально рівнесенька», – каже Ліда Кольченко.

Сьогодні колишнє захоплення майстрині перетворилось на справжню роботу. Окрім квіткового паперу, ЛідаКольченко виготовляє з нього казкові світильники, які викликають захоплення і чималий попит.

«Гроші приносить. Особливо тоді, коли я почала відвідувати київські, львівські ярмарки. Побачила, як люди реагують, їх це захоплює, вони готові купувати. Минулого квітневого ярмарку в Києві продала з 12 ламп 8. Найдорожча лампа — п’ять тисяч гривень», – каже майстриня.  

Надалі Ліда Кольченко збирається створити сукню з «рослинного» паперу дляперсональної фотосесії з яскравими елементами та пелюстками троянд.

Також читайте:

Науковці винайшли роботизований екзоскелет для насіння, що допомагає самостійно загортатися у ґрунтВчені створили революційний їстівний гель з золотом, який запобігає сп’яніннюВ Україні сформувався унікальний генофонд волоського горіхаХлібопекарям критично не вистачає продовольчої пшениці

Дізнавайтесь першими найсвіжіші агрономічні новини України та світу на нашій сторінці в Facebook,Twitter Telegram.

Коментарі та відгуки