Майже 14 тисяч жителів Львівщини голосуватимуть на місцевих виборах у лікарнях

logo


ПОЛІТИКА

В області створили 56 спеціальних виборчих дільниць


Фото ілюстративне: UA: Харків. Суспільне

Щоб жителі Львівщини, які перебувають у лікарнях, могли проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня, у стаціонарах області утворили 56 спеціальних виборчих дільниць. Про це повідомила начальниця відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської облдержадміністрації Зоряна Павлів.

За її словами, станом на 16 жовтня, таким чином хотіли проголосувати 13 тисяч 858 жителів області.

На спеціальних виборчих дільницях попередні списки виборців складають дільничні виборчі комісії (ДВК) не пізніше, ніж за 7 днів до дня голосування, тобто до 17 жовтня включно. Вони складаються на підставі відомостей, які подають керівники закладів, у яких утворили спеціальні виборчі дільниці. Керівники цих закладів та установ мали подати відомості до 15 жовтня. Виборців, яких мають виписати до 25 жовтня, у списках немає.

Якщо людина прибула у медзаклад менш ніж за 10 днів до дня голосування, але більш як за 2 дні до дня голосування, керівник закладу має подати відомості про неї, засвідчені підписом та печаткою закладу, а ДВК на підставі відомостей, поданих керівником закладу, уточнює список виборців. Окрім того, виборець має право особисто звернутись до ДВК спеціальної виборчої дільниці не пізніше, ніж за два дні до дня голосування із заявою щодо уточнення списку виборців.

Очільниця відділу адміністрування Реєстру акож зазначила, що у день голосування змін до уточненого списку виборців вносити не будуть, але можуть виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців, а саме – неправильне написання: прізвища, імені, по батькові; дати народження; номера будинку, квартири місця проживання. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря ДВК у графі “Примітки”.