Майже 40 лялькарів виставили творіння на фестивалі «Ляльковий світ» у Львові

logo


У вівторок, 24 квітня, у львівському Палаці мистецтв стартує фестиваль «Ляльковий світ», зокрема проект «ETHNO’лялька». На ньому Солоха з «Ночі перед Різдвом» готує частунок для кавалерів. Поруч ‒ тітка Секлита з п’єси «За двома зайцями». Над цими ляльками потрудилася майстерня «Доньки-матері». Мілена Коломієць з полімерної глини ліпить їх, а її мама ‒ одягає.

«Донька зараз створює авторський проект «Немотанка». Чому немотанка? Бо лице ляльки взяли з традиційної ляльки-мотанки, а все решта ‒ як жива людина. Вона хотіла, щоб лялька передавала емоцію не за рахунок лиця, а руху», ‒ розповіла лялькарка Ольга Черних.

Фестиваль стартував у 2009 і за три роки став ділитися за тематикою: восени – «LADY & TEDDY», навесні – «Етнолялька». Цьогорічний проект вже восьмий. Зібрав авторів з усієї України: з Дніпра, Горішніх Плавнів, Києва. Загалом до 40 лялькарів. Від кожного з них ‒ по десятку творінь.

«Щаслива та людина, яка за столом збирає п’ять поколінь: діти, внуки, бабця, прабабця.. І в мене виникла ідея зробити цих п’ять поколінь у вигляді пальців однієї руки», ‒ пояснила лялькарка Лариса Горбенко.

Майже усі ляльки можна придбати. Ціни варіюватимуть від 150 гривень, за дрібні витвори ‒ і до 1 тис. доларів за брендовану кралю.

«Я створила ляльку Зорянку. Це в мене шарнірна лялечка, вона рухлива. Крім того, весь одяг можна знімати. Потім дівчинка, якій її придбають, зможе пошити сама для неї одяг», ‒ додала лялькарка Наталія Івженко.

Ляльок поселили посеред живописного світу Олени Жеребецької та батику Люби Демцю.

«Спеціально додаємо живопис. Бо лялька «проситься» до хати, вона потребує якогось антуражу. Вона потребує текстильних рушників, гарних автентичних тканин. Потребує домашнього тепла», ‒ підсумувала співзасновниця фестивалю Ірина Сорокіна.