Майже 40 операцій та понад 100 консультацій: результати місії американських хірургів у Львові

logo


«Цей тиждень змінив життя дітей і родин, дітки змогли самостійно дихати, їсти, посміхатися, дехто зняв окуляри, які раніше носив аби замаскувати обличчя зі шрамами.

Виснажливі і водночас приємні дні, найважливіше що наші колеги робили акцент на навчанні. З нетерпінням очікуємо подальшоїзустрічі. Далі буде!”, – сказав медичний директор з хірургічної роботи Богдан Мальований.

Як зазначила завідувачка офтальмологічного відділення “Калейдоскоп” Наталя Гудима, спільно з американськими колегами лікарі проконсультували велику кількість пацієнтів у короткий період. Не всіх дітей була змога прооперувати, але робота була інтенсивною з 8 ранку до опівночі.

Серед пацієнтів, яким проводились оперативні втручання були діти, які мали особливості, які в анестезіології визначаютьсяяк «складні дихальні шляхи». Тому використовували інтубацію трахеї за допомогою фіброскопа, а також залучали ЛОР-фахівців та торакального хірурга. Окрім цього, для зменшення крововтрати використовували метод контрольованої гіпотензії аби забезпечити кращі умови для роботи хірургів.

«У цей приїзд довелося тісно співпрацювати з пластичним хірургом Ларрі Арнольдом. Ми спільно виконали декілька хірургічних втручань дітям різного віку (від 1 року до 16-ти) зі складною патологією кисті. Зокрема,декільком дітям виконано видалення келоїдних рубців на кисті із пластичним заміщенням повношаровим шкірним аутотрансплантатом. У процесі такої співпраці відбувається взаємне збагачення та обмін досвідом», – повідомив ортопед-травматолог, завідувач відділення травматології Олександр Корольков.