Маленька львів’янка Вікторія Полюга повернулася додому

logo


Маленька львів’янка Вікторія Полюга, яка місяць тому отримала  довгоочікуваний та найдорожчий укол Золгенсма, повернулася додому.

Про це у  фейсбуці написав Сергій Шарко.

«Найсильніша дівчинка Вікторія Полюга повертається в Україну. Ми стали щасливими свідками цієї прекрасної події!», – написав він.

Мама Вікторії каже, що попереду дівчинку чекає реабілітація, яку Вікторія буде проходити в Італії.

Вікторія перемогла

Як відомо, в маленької Вікторії Полюги зі Львова – спінальна м’язова атрофія (СМА). Це рідкісне генетичне захворювання. Без лікування люди з таким діагнозом поступово втрачають здатність рухатися, ковтати і дихати. Проте життя дівчинки може врятувати найдорожчий укол у світі Золгенсма.

Батьки дитини – Мар’яна і Назар більше семи місяців боролися за свою маленьку донечку. Заради порятунку Вікторії в Україні організовували благодійні акції, аукціони, ярмарки, фестивалі. До збору коштів долучалися підприємці, артисти, великі компанії, мережі супермаркетів, навчальні заклади, медики.

19 жовтня 2021 року тисячі львів’ян долучилися до акції «День для Вікторії» і перерахувати свою одноденну зарплату на допомогу для Вікторії Полюги. Впродовж дня вдалося зібрати більше шести мільйонів гривень.

4 листопада для порятунку дівчинки вдалося зібрати необхідні 50 мільйонів гривень. Авже на початку січня цього року маленька львів’янка отримала довгоочікуваний укол Золгенсма.

Останній мільйон надіслали батьки хлопчика Кирила з Києва, який також хворіє на СМА. Для нього також збирали кошти на ліки, проте минулого року він він виграв безкоштовний укол Золгенсма.

Україна купуватиме ліки для дітей із СМА

Нагадаємо, що Україна буде вперше закуповувати найдорожчі у світі препарати для лікування дітей зі спінальною м’язовою атрофією (СМА). Таке рішення ухвалила Верховна Рада 2 грудня минулого року.

Так, для лікування СМА Україна виділять 300 млн гривень. Ці кошти закладені у Держбюджеті на 2022 рік.

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0