Мальський хоче змінити правила перетину кордону. Митники не проти, але це буде довше

logo


Голова ЛОДА Маркіян Мальський заявив про намір добитися змін у процедурі перетину українсько-польського кордону на автомобільних пунктах пропуску. Суть полягає у тому, щоб подорожні не виходили з автомобілів, а натомість прикордонники і митники підходили до авто, забирали і повертали документи після оформлення. Втім, за словами екс-начальника Львівської митниці Левка Прокіпчука таку модель уже практикували у 2016-2017 роках, однак виявилось, що вона лише сповільнює перетин кордону.

Питання щодо особливостей перетину кордону виникло під час апаратної наради в ЛОДА 13 серпня. Голова Громадської ради при УСБУ у Львівській області Галина Янко заявила, що на кордоні треба змінити порядок оформлення документів, або уникнути «безконечних черг коло віконечок до митників і до прикордонників». На її думку, прикордонники і митники мають самі збирати документи, а подорожні не покидатимуть своїх автомобілів.

Голова ЛОДА Маркіян Мальський підтримав ініціативу щодо змін у роботі контролюючих органів на кордоні та оголосив про відповідні доручення для митної та прикордонної служб. Згодом у Facebook він повідомив, що такі нововведення планує реалізувати протягом кількох тижнів.

Теперішній в.о. начальника Львівської митниці Євген Сафонов під час апаратної наради не зміг відповісти, чому на українському кордоні є саме така практика, що люди змушені виходити зі своїх авто і нести документи для контролю.

Натомість Левко Прокіпчук, яикй очолював Львівську митницю до 12 серпня, у коментарі ZAXID.NET пояснив, що змінити порядок не є проблемно і це навіть намагалися робити кілька років тому як експеримент. Згодом від цього експерименту відмовилися, оскільки він показав, що час на перетин кордону збільшується.

«Комфорт для громадян справді буде більший, вони не будуть виходити з автомоблів. Але у такому випадку зростає час на роботу працівника контролюючого органу. Працівник митниці чи прикордонних виходить зі службового приміщення, закриває приміщення, іде отримує документи, перевіряє їх, повертається в приміщення, вносить дані у базу, знову закриває приміщення, виходить і повертає документи. Такі зміни можна робити, але це призведе до збільшення часу [на перетин кордону]», – пояснив Прокіпчук.

Натомість на польській ділянці кордону діє схема, коли подорожні не покидають автомобілі. Саме тому, на думку Прокіпчука, час проходження польської частини кордону є довшим.