Меддопомога безкоштовна, але пацієнт купує 80% медикаментів: Як лікують «ковідних» хворих у Львівському центрі легеневого здоров’я

logo


МІСТО

У медзакладі немає місць для нових хворих на коронавірус


Фото: Galnet

Головний лікар Львівського центру легеневого здоров’я Любомир Рак розповів, яка ситуація зараз у медзакладі, де приймають важких хворих на коронавірус, а також про те, скільки коштує лікування 

– У нас розгорнуто 170 ліжок для надання допомоги пацієнтам з ускладненнями COVID: є 150 кисневих точок та 20 кисневих концентраторів, тобто всі ліжка забезпечені киснем. У нас важкі й дуже важкі пацієнти. Тих коштів, які ми отримуємо, по ковідному пакету достатньо хіба що на заробітну плату та забезпечення кисню для наших пацієнтів: у місяць ми платимо близько 500 тисяч гривень тільки за кисень. Окрім того, на кошти, які залишаються, ми можемо закупити десь 20% медикаментів для забезпечення хворих. Медична допомога надається безкоштовно, але пацієнт купує 80% медикаментів, якими його лікують у нас в установі. Ми порахували, що нам на місяць потрібно в межах 10-12 мільйонів тільки на медикаменти. Від Національної служби здоров’я України у серпні ми отримали 3 мільйони 700 тисяч гривень, з яких 3 мільйони – на заробітну плату, – розповідає головний лікар.

Лікарі розповіли, як почувається трирічна дівчинка з Миколаївщини, хвора на COVID-19

Один день лікування пацієнта, який перебуває у реанімації, за словами Любомира Рака, коштує 5-6 тисяч гривень, а у звичайних відділеннях – 2-2,5 тисячі. 

– Середній курс лікування становить 10-14 днів і якщо рахувати по 14 днях, то десь 35 тисяч гривень пацієнтові у звичайному відділенні потрібно заплатити за медикаменти для того, щоб вилікуватися від ускладнень, – пояснює медик.

За інформацією станом на 18 жовтня Центр легеневого здоров’я – перевантажений:

– На 170 ліжках у нас лежить 180 пацієнтів. Звичайно, що ніхто не сидить у палатах, тому ми доставили певну кількість ліжок у маніпуляційних та перев’язочних. Але це є максимум, що ми можемо. Ми маємо 110% зайнятість ліжок, – зазначає Любомир Рак.

До слова, усі пацієнти Центру легеневого здоров’я – киснезалежні. 

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.