Медіаспільнота звернулась до уповноваженої ОБСЄ щодо утисків у Білорусі

logo


Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

Медіаспільнота звернулась до уповноваженої ОБСЄ щодо утисків у БілорусіМедіаспільнота звернулась до уповноваженої ОБСЄ щодо утисків у Білорусі

Медіаспільнота України та Білорусі звернулись до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова щодо утисків у Білорусі. Про це пише Lviv Media Forum.

Ініціаторами адвокаційної кампанії стали громадська організація «Львівський медіафорум» спільно з незалежною громадською ініціативою Free Belarus Center.

«Ми, представники української та білоруської медіаспільнот, засуджуємо випадки порушення свободи ЗМІ в Республіці Білорусь. Роль журналіста у висвітленні протестів в країні надзвичайно висока: ця робота дає можливість громадянам реалізувати їхнє право на отримання оперативної та правдивої інформації про діяльність держави та про події в країні», – йдеться в повідомленні.

У 2020 році репресії щодо ЗМІ сягнули максимуму після виборів 9 серпня. Було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, щонайменше а 62 журналіста зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення «тортури», щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

З початку 2021 року українська влада відреагувала лише на чотири публічні заяви медійної спільноти з 11.