Медики Самбора вдруге за тиждень перекрили дорогу через невиплату заробітної плати

logo


У середу, 20 грудня, о 10:00 у Самборі медики Самбірської центральної районної лікарні на дві години перекрили рух автотранспорту на вулицях міста, які ведуть на Львів, Мостиська і Старий Самбір. У такий спосіб вони хочуть привернути увагу місцевої, обласної і центральної влади до своєї проблеми – невиплату заборгованості з заробітної плати.

Це вже другий страйк медпрацівників Самбора. Перший попереджувальний страйк, на якому вони перекрили дорогу на 30 хвилин, вони провели у понеділок, 18 грудня. Сподівалися, що до середи їм виплатять заборговану заробітну плату. За словами в.о. головного лікаря Самбірської центральної районної лікарні Степана Скірина, заборгованість з невиплати зарплат становить 13,4 млн грн. Працівникам не виплатили зарплату за 2,5 місяця: у жовтні виплатили лише частково, дали аванс.

«Сьогодні на страйк вийшли приблизно 150 працівників лікарні, які на 2 години перекрили рух транспорту на дорогах, що ведуть на Львів, Мостиська, Старий Самбір. В лікарні надається лише ургентна допомога, всі інші служби не працюють. Доки? До вирішення питання з погашення заборгованості з виплати заробітної плати», – сказав ZAXID.NET Степан Скірин.

У вівторок, 19 грудня, прес-служба ЛОДА повідомила, що з обласного бюджету міським та районним бюджетам передано медичну субвенцію – 25,4 млн грн. Цей фінансовий ресурс область отримала додатково з державного бюджету. Виділені кошти підуть на оплату праці в медичних установах міст Борислава, Дрогобича, Нового Роздолу, Червонограда, Жидачівського, Мостиського, Перемишлянського, Радехівського та Турківського районів.

Самбора у цьому переліку нема. Сьогодні на сесії міської ради м.Самбора вирішили додатково виділити на потребу медиків майже 900 тис. грн. За даними медпрацівників, заборгованість з виплати заробітної плати мали б погасити до кінця цього тижня, хоч вони не вірять обіцянкам. Чекають реальної виплати зарплат.