Мер Львова пояснив ситуацію із купівлею трамваїв у Німеччині. Чи дійсно мала місце службова недбалість

logo


Закупівля львівських трамваїв у Німеччині відповідає нормам ЄБРР і ЄС, заявив міський голова Львова Андрій Садовий. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Європейського банк проконтролював

Він зауважив, що міська влада усвідомлювала, що трамваї, закуплені в Берліні, потребують технічної адаптації до львівських реалій. Він зазначив, що на це пішли через те, що ціна вживаних трамваїв з Німеччини була унікальною.

Дивіться також

Садовий підкреслив, що увесь транспорт пройшов капітальний ремонт, з новою електронікою. Онбуде споживати набагато менше електроенергії.

Новий трамвай коштує від 1 млн євро

За його словами, всі тендерні процедури проходили під чітким наглядом Європейського банку реконструкції та розвитку. Садовий наголосив, що коли місто робить щось добре, то прокуратура відкриває кримінальне провадження. І додав, що вже звик до цього.

На сайті Львівської міської ради повідомили, що новий трамвай коштує орієнтовно від 1 млн євро. Зараз місто купило один трамвай після капітального ремонту за 18 тис. євро, а з урахуванням доставки сума становила 26 тис. євро. Переобладнання усіх закуплених вагонів обійдеться місту приблизно в 24 тис. євро. Зазначається, що ці 30 трамваїв будуть служити для міста ще наступних 15−20 років.

Відкрили кримінальну справу

Прокуратура Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом службової недбалості чиновників Львівської міськради та керівництва комунального підприємства Львівелектротранс, що займалися закупкою 30 вживаних трамваїв з Німеччини.

Як повідомила прес-служба прокуратури, технічні характеристики трамваїв не відповідають маршрутним лініям Львова і платформам зупинок. Проведення досудового розслідування доручено слідчому управлінню головного управління Національної поліції у Львівській області.

Перші вагони вже доставлені у місто і мали би вийти на маршрути з 1 вересня. Однак, перед цим Львову доведеться профінансувати ремонт цих вагонів.

У Львові є кілька маршрутів без платформ, де можна використовувати придбані трамваї

Трамвайні зупинки у Львові були облаштовані із порушенням будівельних норм, через це ширина колії у місті є меншою, ніж передбачено у закуплених моделях, розповів керівник громадської організації За якісний транспорт Святослав Товстига.

За його словами, якби зупинки переробляли без порушення, додаткових витрат можна було б уникнути. Він зазначив, що двері німецьких трамваїв також доведеться переробляти. 

Невідповідність ширини колій – поширена проблема, тому аналогічні закупівлі з подальшою адаптацією вагонів трапляються і в інших українських містах, розповів радник голови Укравтодору Олександр Кава. За його словами, це питання штучно розтиражоване. Він зауважив, що у Львові є кілька маршрутів, де немає платформ, і там можна без перешкод використовувати придбані в Німеччині транспортні засоби.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter