Мешканцям Львівщини доведеться повернути 1,5 млн гривень нечесно отриманих субсидій

logo


image

Про це повідомив “Еспресо.Захід” начальник відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту облдержадміністрації Василь Гельбич.

“Щомісяця Міністерство фінансів надсилає нам інформацію, так звану верифікацію. Це перевірка усіх одержувачів соціальних виплат, в тому числі і субсидій, – каже Василь Гельбич. – У Львівській області верифікація уже виявила 51 тисячу отримувачів. Звичайно, не усі вони є порушниками.  Можуть бути просто помилки у документах. Наприклад, помилка десь у ідентифікаційному номері чи у паспорті. Ми усі ці дані потім перевіряємо і вивчаємо, чи йдеться про помилку чи порушення. Наразі з тих, кого перевірили, переплата уже півтора мільйона гривень. Тобто ці кошти вони повинні повернути”.

За словами Василя Гельбича, попри те, що часом люди спеціально приховують дані, аби отримати субсидії, жодних штрафів таких порушникам не виписують. Єдине покарання – це повернення отриманої субсидії. І сума може бути чималою. Адже якщо влітку за місяць отримували в середньому 300-400 гривень субсидії, то у минулий опалювальний сезон середній розмір субсидії у Львівській області становив 1500-1800 грн.