“Ми маємо позбутися “совка”: Бунда – про створення першої Муніципальної галереї мистецтв у Львові

logo


Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення “Про створення Муніципальної галереї мистецтв” на вул. Стефаника, 11, яка буде підрозділом Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича. 

Кореспондент 032.ua поспілкувався із директоркою департаменту розвитку та в.о. начальниці управління культури Наталією Бундою, і дізнався, якою буде Муніципальна галерея.

Наталія Бунда, фотографія з Facebook сторінки

Наталія Бунда зазначила, що проєкт рішення ще не передбачає повноцінного створення галереї мистецтв. 

“Цей проект рішення виконавчого комітету про створення муніципальної галереї мистецтв передбачає утворення робочої групи. Це є намір напрацювання концепції майбутньої галереї мистецтв”, – наголосила вона.

Зокрема, начальниця окреслила мету галереї, а також розповіла про її користь для мешканців міста.  “У місті Львові ще немає такого муніципального простору, де митці мали б можливість презентувати свою діяльність”, – сказала Бунда.

“Завдання цієї галереї мають бути більше, ніж галерея. Це має бути своєрідний центр культурної комунікації, міждисциплінарних проєктів, де в ньому можуть бути представлені, як митці, так і літератори, або ж інші середовища. Вони матимуть можливість презентувати свої проєкти, роботи, організовувати сучасні виставки та освітній процес.  Тому ми (Львівська міська рада — ред.) будемо максимально напрацьовувати даний проєкт, щоб він врахував міждисциплінарні комунікації. А для мешканців Львова — це має стати своєрідною точкою тяжіння, куди хочеться прийти, і там хочеться залишитись, бо там цікаво”, — прокоментувала вона. 

“Залучаємо Павла Гудімова, і Ляну Мицько та інших відомих культурних діячів”

Пані Наталія зазначила, що на цьому розвиток культурного муніципального простору міста не буде завершено. 

“Це перша муніципальна галерея у Львові. До цього моменту її не було, як це вже є в деяких інших містах України. Хоч вона і буде перша, але вона точно не остання. До кінця цього року ми встигнемо ми підготовувати проєктно-кошторисну документацію, а також сформувати коефіцієнт корисної дії. Наступного року буде зроблено ремонт”, – поділилась Наталія Бунда.

Розвиток подібного проєкту затратний за часом, тому Наталія Петрівна наголосила на тому, що галерея має бути сучасна.

“Ми не просто замовляємо проєкт і відкриваємо галерею. Це буде довгостроковий проєкт, оскільки слід залучати якомога більше людей, проводити публічні обговорення, що тут має бути. Ми маємо позбутися „совка“. До всього цього, галерея мусить врахувати інтереси митців та громади“, – прокоментувала пані Бунда.

Поділилась директорка департаменту розвитку і своїм баченням комерційної вигоди для міста від створення галереї. 

“Культура — це зараз економіка. Коли ми говоримо про створення, ясна річ, що ми розуміємо, що це довготривалий проєкт. Тому, однозначно, місто має утримувати і приміщення, і кадри. 

З часом, за допомогою комерційних проєктів галерея змогла б покрити якусь частину витрат на діяльність галереї. Хоч зараз це не є першочерговим завданням. Для того, щоб культура стала економікою до цього варто дорости, “стати на ноги”. Тому зараз ми маємо справу лише з початком цього процесу”, – зазначила вона.

Вона зазначила, що до процесу створення муніципальної галереї мистецтв “ми (Львівська міська рада — ред.) залучаємо Павла Гудімова, і Ляну Мицько та інших відомих культурних діячів різних середовищ”., – прокоментувала директорка.

“Інфраструктура культури не має переживати “застій”

З рішення стає зрозуміло, що з часом буде затверджена робоча група задля напрацювання концепції галерей. Незабаром з’явиться проєктно-кошторисна документація облаштування культурної “муніципалки”. 

Директорка також поділилась інформацією й про додатковий культурний простір міста, який з часом буде створено на Площі Ринок 42.

“Я хочу нагадати, що ми отримали в оренду приміщення на Площі Ринок 42. Там буде трохи інша специфіка. Це пов’язано з тим, що галерея позиціонує себе більше як виставково-комунікативний простір, а от простір на Площі Ринок 42 буде більш освітньо-комунікаційний. Тому хотілось би щоб там був публічний майданчик для спілкування представників культурних середовищ. Адже він буде більш скерований на організацію семінарів, лекцій, обговорень, навчань освітньо-пізнавального характеру і комунікативного. Оскільки, культурні середовища особисто вказують свою зацікавленість на створення такого майданчику, який водночас потрібен їм та місту”, – розповіла вона.

Оповіла вона й про те, яким чином можна організувати простір у своєму районі.

“Варто виходити з потреби та наявності приміщень. Тому ми будемо приглядатись й до інших районів. Адже, в першу чергу, інфраструктура культури не має переживати “застій”.  Вона має розвиватись шляхом того, що мають застосовуватись сучасні підходи – чи то є музей, чи театр або ж бібліотека чи галерея“.

Нагадаємо, у Львові розпочався Фестиваль аудіовізуального мистецтва “Тетраматика”.