Михайло Гичка заперечує, що родинні зв’язки з Дубневичем допомогли йому втриматись на посаді

logo


Михайло Гичка знову очолюватиме Львівську обласну клінічну лікарню. Його кандидатуру 15 травня підтримали майже всі фракції обласної ради. Найбільше голосів він отримав від фракції ББП, до якої входить і сам. Проти були лише фракції «Самопомочі» та «Свободи».

Олег Панькевич, депутат обласної ради від ВО «Свобода», на сесії гостро висловився: «Я хочу нагадати, 2002 – 2006 рік, пан Михайло Гичка входить в депутатську групу «Соціальна справедливість», хочу нагадати, що тою групою керував собі такий Сергій Медведчук, брат відомого Медведчука, кума Путіна. Тоді то була найреакційніша політсила у Львівській області. А потім пан Михайло Гичка був депутатом ще від іншої групи, сателіта Януковича ‒ «Партія промисловців і підприємців» Кінаха. А тепер пан Михайло Гичка є депутатом від ББП, блоку Петра Порошенка». На це Михайло Гичка відповів: «Ну і що? Мене люди вибирають, мене не партії вибирають. Що особисто депутат Гичка зробив поганого для своїх виборців, що вони пізніше дальше мене вибирають?..».

Та більшість депутатів пробачили колезі політичне минуле. Серед голосів «за» ‒ шість від фракції «Громадянська позиція». Чому опозиційна партія підтримала провладного кандидата ‒ питаємо у представника партії Володимира Гірняка. Заступник голови облради під час голосування утримався. А позицію своїх однопартійців пояснює тим, що Михайло Гичка звільнив крісло голови депутатської комісії з питань охорони здоров’я.

«Якщо би не було цієї заяви, то було би жорстке рішення фракції не голосувати за кандидатури Гички Михайла Михайловича на посаду керівника обласної клінічної лікарні, оскільки в даному випадку я про це публічно заявляв, як на мене, існував конфлікт інтересів», ‒ пояснює заступник голови обласної ради Володимир Гірняк.

Ця посада дає доступ до розподілу обласних коштів поміж медичними закладами Львівщини. Чи дістанеться вона «Громадянській позиції» ‒ стане відомо на наступній сесії 5 червня.

А те, що на призначення Гички вплинули родинні зв’язки з Богданом Дубневичем, заступник голови обласної ради заперечує. На суто родинних зв’язках наголошує і Михайло Гичка: «Я дуже радий, що в мене є сват Дубневич Богдан Васильович, дуже радий, що в нас є внуки разом від мого сина і від його доньки, і його донька це є моя донька … То що ми не маємо дружити? І як може впливати на мою посаду сват Дубневич?».

Єдиною конкуренткою пана Гички була його колишня заступниця Наталія ван Доеверен. Однак комісія зняла її з конкурсу, мовляв, через брак документів. Зараз лікарка переконана, що конкурсу як такого і не було.

«Комісія вважала за необхідне знищити, можливо, з’їсти ці документи, то я на це аж ніяк жодним чином не могла впливати, тому що весь склад комісії підбирався таким чином, аби забезпечити той результат, який був поставлений перед складом комісії, а саме проведення на цю посаду єдиного, безальтернативного кандидата», ‒ каже Наталія ван Доеверен.

З протестом проти призначення Михайла Гички до обласної ради звернулись 15 громадських організацій.

Богдан Рабешко, голова громадського руху «Європейське місто», твердить: «В мене є така інформація, що деякі керівники департаментів, я думаю, що за вказівкою з гори погрожували обласним депутатам звільненням з роботи і накладенням різноманітних штрафних санкцій і таким чином була пропхана кандидатура Гички».

У зверненні активісти наводять свої аргументи. За їхніми даними, пан Гичка причетний до численних фінансових порушень. Валерія Коломієць, голова підрозділу «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну допомогу», пояснює: «Львівська обласна клінічна лікарня закупляє предмети медичні просто без тендеру за завищеними цінами, тобто на сьогодні ми говоримо про 80 з чимось мільйонів гривень, які витрачаються на закупівлю, притому, що на ринку є інші юридичні особи, які продають аналогічні медичні засоби, наприклад, за 50 мільйонів гривень. Йдеться про нецільове використання грошей».

За словами Михайла Гички, три роки тому обласній лікарні подарували 56 апаратів штучних нирок фірми «Фрезеніус». Тепер лікарня мусить купувати комплектуючі лише цієї фірми за цінами, які ставить виробник. Усього на українському ринку є лише 5 фірм, які виготовляють апарати для гемодіалізу.

«Якщо вони згодні давати дешевше, нема питань. Я завжди пропоную, хай всі фірми будують свої центри надання ниркової допомоги, замісної ниркової терапії, ставлять свої машини, ставлять свої водоочисники і ми в них будемо купляти послугу», ‒ пояснює Михайло Гичка.

Михайла Гичку обрали на посаду на п’ять років. Лікар каже: на сьогодні не має наміру щось змінювати у лікарні, насамперед хоче завершити ремонт у пологовому відділенні.