Мінекології схвалило проект розведення норок на Бродівщині

logo


На початку червня у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (ОВД), який веде Міністерство екології та природних ресурсів, опубліковано висновок щодо будівництва норкової ферми в адміністративних межах сільської ради села Лешнів Бродівського району Львівської області. Про це повідомляє “Щоденний Львів”. 

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації зазначив, що дотримано всіх необхідних законних процедур з підготовки, розробки і аналізу проекту. Під час проведення громадського обговорення надійшли зауваження і пропозиції від громадськості, які висвітлені у звіті з громадського обговорення.

Утримання норок передбачено на відкритому повітрі в клітках, які розташувують у відкритих дерев’яних сараях (шедах). На підприємство завозитимуть тільки клінічно здорових норок, здебільшого в селекційних цілях, і лише з господарств та адміністративних територій, вільних від заразних хвороб тварин. Корм для норок на території звіроферми не виготовлятимуть – його сюди привозитимуть щоденно. Процес напування звірів – автоматизований. Додатковим продуктом виробничої діяльності ферми буде гній у вигляді компостованого матеріалу (органічного добрива). Після виконання всіх необхідних процедур з карантинування та компостування гною в гноєсховищі-“басейні”, його передаватимуть за угодами в аграрний сектор – як високоякісне органічне добриво.

Довідка. Найбільшими виробниками хутра в Європі є Данія – абсолютний лідер, Польща, Фінляндія, Литва, Греція, Іспанія, Латвія, Норвегія, Швеція, Бельгія, Франція, Італія. Данія продукує майже 50% загальної кількості норкового хутра. У Данії є 1500 ферм, на яких у 2018 році було вирощено 17 млн голів норки, в Польщі – на 1100 фермах 5 млн, у Фінляндії – на 400 фермах 2 млн.  В Україні вирощують тільки 1% від світового виробництва норки, тоді як континентальна площа всієї Данії лише вдвічі більша за територію однієї Львівської області.

В начале июня в Едином реестре по оценке воздействия на окружающую среду (ОВОС), который ведет Министерство экологии и природных ресурсов, опубликовано заключение по строительству норковой фермы в административных границах сельского совета села Лешнев Бродовского района Львовской области. Об этом сообщает “Ежедневный Львов”. 

Департамент экологии и природных ресурсов Львовской облгосадминистрации отметил, что соблюдены все необходимые законные процедуры по подготовке, разработке и анализу проекта. Во время проведения общественного обсуждения поступили замечания и предложения от общественности, которые освещены в отчете по общественному обсуждению.

Содержание норок предусмотрено на открытом воздухе в клетках, которые разместят в открытых деревянных сараях (шедах). На предприятие завозить будут только клинически здоровых норок, преимущественно в селекционных целях, и только из хозяйств и административных территорий, свободных от заразных болезней животных. Корм для норок на территории зверофермы не будут производить – его сюда будут привозить ежедневно. Процесс поения животных – автоматизирован. Дополнительным продуктом производственной деятельности фермы будет навоз в виде компостированного материала (органического удобрения). После выполнения всех необходимых процедур по карантину и компостированию навоза в гноехранилище – “бассейне”, его будут передавать по договорам в аграрный сектор – как высококачественное органическое удобрение.

Справка. Крупнейшими производителями меха в Европе является Дания – абсолютный лидер, Польша, Финляндия, Литва, Греция, Испания, Латвия, Норвегия, Швеция, Бельгия, Франция, Италия. Дания производит почти 50% общего количества норкового меха. В Дании есть 1500 ферм, на которых в 2018 году было произведено 17 млн ​​голов норки, в Польше – на 1100 фермах 5 млн, в Финляндии – на 400 фермах 2 млн. В Украине выращивают только 1% от мирового производства норки, тогда как континентальная площадь всей Дании лишь вдвое больше территории одной Львовской области.