Міністерство культури вважає недоцільним передачу останків Миколи Кузнєцова у Росію (документ)

logo


Міністерство культури, молоді та спорту України вважає недоцільною ексгумацію останків агента НКВС Миколи Кузнєцова та передачу їх у Росію. Про це йдеться у відповіді Мінкультури на офіційний лист Львівської міської ради, яку оприлюднив 10 березня заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

У листі Мінкультури, зокрема, зазначається, що в умовах війни з Росією передача останків Миколи Кузнєцова може мати негативні наслідки.

«В умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти з державою-агресором, у тому числі пов’язані з історичним минулим, є небажаним, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки. Тому розгляд питання ексгумації і передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова на даний час є недоцільним і передчасним», – йдеться в офіційному листі Міністерства культури.

Міністерство культури висловилось проти передачі останків Миколи Кузнєцова у Росію

Нагадаємо, останки Кузнєцова планували передати його племінниці Маргариті Брюхановій. Родичі хочуть перепоховати агента НКВС у Єкатеринбурзі. Однак Львівська міська рада відмовилась віддавати родичам Кузнєцова його останки, заявивши, що такі рішення мають прийматись на державному рівні. Міський голова Львова Андрій Садовий запропонував обміняти рештки Кузнєцова на українців, які перебувають в російському полоні.

Нагадаємо, Микола Кузнецов – радянський диверсант-розвідник, агент НКВС, загинув 8 березня 1944 року у селі Боратин Бродівського району на Львівщині. Посмертно йому присвоїли звання Героя Радянського Союзу. Ексгумацію останків спецагента НКВС провели в 1959 році.

Львівські праворадикали неодноразово розмальовували могилу Кузнєцова, а в березні 2019 року невідомі викрали бронзовий барельєф з могили Кузнєцова.