Міністр культури проінспектував на Львівщині реставрацію замків та храмів (Фото)

logo


Усі фото: З фейсбук-сторінки Олександра Ткаченка

Напередодні, 14 жовтня, з робочим візитом на Львівщину приїжджав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. На своїй фейсбук-сторінці він написав лонгрід, присвятивши його реставрації костелу Капуцинів в Олеську, храму святого Йосифа у Підгірцях та Золочівському замку.

Щодо костелу Капуцинів в Олеську, каже Міністр, там уже відремонтували дах приміщення охорони та капличок; влаштували бетонну відмостку навколо паркану; влаштували сходи; відремонтували верхню частину паркану й влаштували на ньому черепицю; відреставрували двері та вікна; здійснили штукатурні роботи на фасаді і паркані; провели демонтажні роботи.

Темп та злагодженість команди вражає і надихає. А ще на території настільки чудовий парк, що у комплексі з відреставрованим костелом точно вабитиме до себе туристів. Окреме, нереставраційне питання – кав’ярні. З ними в пішій доступності справи кепські. Шукатимемо рішення завдяки державно-приватному партнерству. – Зазначив Міністр Ткаченко.


Зосередив він свою увагу і на тому, що храм святого Йосифа у Підгірцях понад 250 років перебував у занепаді.

Реставраційна команда вже забетонувала буро-набивні палі та ростверки сходів в захристію. Демонтувала пошкоджений тиньк на стінах ротонди та захристії. Зміцннюють цегляну кладку стін та замінюють окремі пошкоджені цеглини. Замінили дерев’яні конструкції даху захристії, влаштували мембрану. Триває реставрація карнизів на стінах захристії. Паралельно йде виготовлення кам’яних елементів сходів до входу в храм. І хоч попереду ще багато роботи, мандрівникам вже подобається сюди приїжджати дорогою до Підгорецького замку. Та по завершенню реставрації, повірте, туристичний потік збільшиться в рази. – Певен Міністр.

Щодо Золочівського замку, розповідає Олександр Ткаченко, він потребує ремонтно-реставраційних робіт вхідної групи до замку.

Бо наразі їхній стан потребує термінового втручання. Тож починаємо готувати проектно-кошторисну документацію на це. – Пояснив він.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.