Міська рада продовжує перемовини з банком «Львів» щодо зниження ціни викупу стадіону «Торпедо»

logo


У середу, 11 вересня, управління молоді і спорту Львівської міської ради, представники легкоатлетичного середовища й мешканці району обговорили подальшу долю майже трьох гектарів землі на вулиці Золотій, 40А, на яких розташований стадіон «Торпедо». З десяток років ця територія перебуває в занедбаному стані.

Не тренувалися б тут і майстри спорту з легкої атлетики Костянтин Коляда та Орися Дем’янюк. Цього б вони не радили і своїм підопічним. «Тут має бути доріжка, хоча б стандартна, на 8 смуг. Тоді цей стадіон сертифікують, відтак його можна буде використовувати як для тренувань, так і для змагань. А ще варто облаштувати роздягальні й трибуни», — кажуть вони.

Ще 2008-го року «Торпедо» передали ПАТ АКБ «Львів» як заставу за борги через кредити. А на початку березня 2019-го депутат міської ради Сергій Івах зареєстрував петицію про збереження спортивного простору, яка необхідні 500 голосів набрала за два місяці. Тоді ж на одній із сесій депутати підтримали ухвалу про викуп стадіону в банку.

Повідомити фінустанову про таке рішення міськрада мала упродовж п’яти днів, а протягом трьох місяців потрібно було укласти договір купівлі-продажу.

«Це тягнеться досі. Можливо, міськрада хоче там забудову, а, може, все зведеться до того, що стадіон викупить якийсь інший інвестор і потім буде планувати на тому місці щось інше. Єдине, чого ми чекаємо, це коли Андрій Іванович Садовий направить до банку «Львів» лист, таким чином повідомивши їх про те, що є відповідна ухвала», — розповідає депутат міської ради Сергій Івах.

Міськрада ж пояснює: перемовини з банком «Львів» ще тривають. Це відбувається тому, що фінансова установа не хоче знижувати ціни на стадіон — пропонує викупити його за 7,5 мільйонів гривень.

«Фундамент, так би мовити, цієї суми складає їхнє право на те, що вони користуються цією ділянкою. І лише 15% грошей — це вартість цих от воріт та роздягалень. На мою думку, стадіон стільки не коштує. І чому те, що він дійсно є міським, але має вартувати аж таку суму, я не розумію», — пояснив начальник управління молоді та спорту Львівської міської ради Антон Нікулін.

Також чиновник зазначив, що листа до банку «Львів» із проханням знизити викупну ціну стадіону й напівзруйнованих приміщень управління молоді та спорту ЛМР надішле найближчими днями. Також у перспективі на території «Торпедо» хочуть облаштувати, зокрема, бігові доріжки і сектор для штовхання ядра.

Додамо, що після експертної оцінки, яка відбулась 1 серпня на засіданні сесії Львівської міської ради, було виділено 5 мільйонів 147 тисяч гривень на викуп стадіону «Торпедо» у ПАТ АКБ «Львів» для суспільних потреб.