Міська влада почала демонтаж скандального кіоску на проспекті Чорновола у Львові

logo


Захоплення землі під виглядом реконструкції. Власник кіоску, що орендує земельну ділянку на проспекті Чорновола, 57 у Львові, розбудував незаконну конструкцію удвічі більшу за попередню. Паркан навіть перегородив велодоріжку. Виконавчий комітет львівської міськради вирішив діяти: у понеділок, 9 грудня, на демонтаж виїхала техніка та заступник міського голови. Та представники власника МАФу вирішили протидіяти роботі міських комунальних служб.

До паркана поблизу зупинки на проспекті Чорновола під’їжджає трактор. За рішенням виконкому міськради, він має провести протиаварійні роботи. На шляху техніки стають представники власника МАФу, що виріс тут як на дріжджах.

«Я вам серйозно говорю, саме ви будете відповідати», — звертається представник МАФу до водія трактора.

За парканом — хребет із конструкцій зрозстаючої будови. Вона, за словами заступника міського голови Андрія Москаленка, без будь-яких погоджень захопила удвічі більше місця.

«Було прийняте рішення управлінням архітектури, яке скасувало паспорт прив’язки, тобто сьогодні цей МАФ навіть на 56 метрів — немає його. Окрім того, сьогодні вранці було прийняте рішення виконавчого комітету для того, що необхідно на цій земельній ділянці, яка є міською, проводити невідкладні протиаварійні роботи, саме тому тут є міські служби», — каже заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Впродовж години тривають дискусії між представниками МАФу та міськради.

«Ви захопили земельну ділянку 120 метрів», — каже Андрій Москаленко. «Все, що ви робите, — це кримінальна відповідальність», — відповідає представник МАФу. «Приїде юрист, все пояснить! – Який? Той, який захопив земельну ділянку? Можливо!», – продовжується полеміка.

З’являються поліцейські та юрист кіоску, на місце викликають слідчо-оперативну групу.

«Ви поставили огорожу на велодоріжці, встановленої коштом громади міста Львова», – апелює Андрій Москаленко. «І що це означає, що ви маєте право сісти на трактор і знести це все?», — парирує юрист МАФу.

Державна архітектурна інспекція України уже виписала власникам МАФу штрафів на понад 10 тисяч гривень. Та робота на ділянці кипіла навіть у вихідні.

«На даний об’єкт за виконання будівельних робіт без дозвільної документації, тобто за самочинне будівництво було накладено три штрафні санкції», — повідомив в.о. начальника ДАБІ Львова Теодозій Денисяк.

Врешті-решт паркан таки взялися розбирати вручну. За огорожею видніється новий фундамент. Представники МАФу обіцяють подавати до суду.

«В такий спосіб, як це відбувається, це точно є незаконно, ми точно будемо оскаржувати», — запевнив адвокат Андрій Алєксєєнко.

Комунальні служби таки демонтували загорожу та дерев’яні дошки. Наступний етап — прибирання конструкцій, які перетнули межі міської території.