Міськрада Львова затвердила програми підтримки мешканців громади з підготовки до опалювального сезону

logo


Міськрада Львова затвердила програми підтримки мешканців громади з підготовки до опалювального сезону

Відтепер мешканці зможуть отримувати відшкодування серед іншого на кредити, що призначені на встановлення сонячних електростанцій.

Сьогодні депутати Львівської міської ради затвердили дів програми, які скеровані на фінансову підтримку мешканців в питанняхпідготовки до опалювального сезону та підвищення енергоефективності житла. 

Першим рішенням депутати  внесли зміни до Програми часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки об’єктівдо опалювального сезону.

Програму розширено  в частині компенсації ОСББ  кредитів за встановлення сонячних електростанцій,  закупівлі високопотужних генераторів для будинків з даховими котельнями, ліфтами, насосами, індивідуальними тепловими пунктами. Розмір максимальної компенсації до 200 тис. грн. Сума відшкодування не може перевищувати 50% вартості:  електрогенератора, але не більше 200 тис. грн акумуляторних батарей (тип акумулятора: І_іРеР04), але не більше 10 тис.грн на 1 кВт; сонячних панелей, але не більше 5 грн на 1 Вт потужності; гібридного інвертора, але не більше 4 тис. грн на 1 кВт потужності. 

Депутати також внесли зміни  до ухвали міської ради “Про затвердження Програми відшкодування частини кредитів, отриманих фізичними особами на впровадження заходів з енергозбереження,реконструкції та модернізації житлових квартир та малоквартирних будинків у м. Львові на 2017-2025 роки (“Енергоефективна оселя”)”.

Дію програми продовжили на два роки – до 2027 року, а також збільшили розмір відшкодування частини кредиту з 15% до 30% та додали до переліку, призначених для відшкодування, сонячну електростанцію.

Зокрема, в рамках програми власникам квартир чи приватних будинків планується надавати відшкодування частини кредиту з бюджету Львівської МТГ у розмірі до 30%від максимального розміру основної суми кредиту, але не більше 50 тис. грн за одним кредитним договором. Відшкодування частини суми кредиту здійснюється на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів.

Як вказано в ухвалі, генеральні договори про співробітництво Львівська міськрада уклала з АТ “Ощадбанк”, АБ “Укргазбанк” та АТ АКБ “Львів”.