Мітингувальники розблокували пункти пропуску на кордоні з Польщею на Львівщині, а на Волині акція триває

logo
163062_mitinguvalniki_rozblokuvali_punkti_propus.jpeg


Мітингувальники розблокували дорогу біля пунктів пропуску «Шегині», «Рава-Руська», «Краковець» на Львівщині, повідомляє кореспондент Радіо Свобода. Водночас, поблизу пункту пропуску «Ягодин» у Волинській області акція ще триває.

Кілька десятків людей, переважно мешканці прикордоння, перекрили зранку три пункти пропуску – «Рава-Руська», «Шегині», «Краковець» та «Ягодин» – на українсько-польському кордоні.

Блокування не було цілковитим. Автобуси і автомобілі, в яких перебували маленькі діти чи хворі люди, пропускали одразу, а кожні 15 хвилин дозволяли проїхати кільком машинам із черги.

За словами учасників акції, мітинги спричинило невдоволення людей законодавчими змінами від 1 січня цього року (закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році), згідно з яким щодня особа без сплатити мита може перевозити в Україну товару на 50 євро і вагою до 50 кілограмів, а ввозити товарів на суму до 500 євро без мита можна лише в разі, якщо людина була відсутня в Україні понад добу і в’їжджає до країни не частіше одного разу впродовж 72 годин.

Активісти збирають підписи до президента і Верховної ради із проханням скасувати поправку у законі щодо 24 годин перебування за кордоном і зазначають: акція 10 січня – попереджувальна.

За даними Асоціації платників податків, за минулий рік в Україну перевезено нерозмитнених товарів на суму 3 з половиною мільярди гривень. На переконання представниці асоціації Лілії Долінської, законодавчі нововведення вплинуть, в основному, на доходи «човників», які перевозять або переносять товари через кордон для продажу. Таку ж думку висловлюють у Львівській обласній адміністрації.

«У цих протестах збіглись інтереси контрабандистів, митників -хабарників і прикордонників-хабарників, а політичних невігласів. Кримінальні справи, які сьогодні розслідує Нацполіція, говорять про контрабанду, що сягає мільйонів. Мова не йде про людей, які закуповують товари для власного вжитку. Мова про контрабандистів, які, подрібнюючи товарні партії, хочуть ввозити їх без сплати мита», – зазначив у коментарі Радіо Свобода голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

На початку січня на Львівщині мітингувальники вже перекривали пункти пропуску на українсько-польському кордоні з вимогою роз’яснити норму закону про 24-годинне перебування у Польщі.

8 грудня Верховна Рада ухвалила поправки до Податкового кодексу, якими запровадили зміни для тих, хто ввозить товари з-за кордону.


А поділитися?