Мобілізація на Львівщині. Як потрапити в бажаний підрозділ

logo


В Україні є низка вакансій для тих, хто прагне служити в Збройних силах України. Нещодавно Tvoemisto.tv опублікувало добірку спеціалістів, які зараз потрібні українській армії. Наразі в тих, хто ще не у війську, є можливість обирати – де та за якою спеціальністю служити.

Загалом є декілька варіантів потрапити в ту чи іншу частину на певну посаду, йдеться у матеріалі видання АрміяInform.

Зокрема, потрібно звернутися безпосередньо до військової частини, в якій бажаєте проходити службу. Багато підрозділів мають офіційні сторінки в соціальних мережах, де є оголошення про рекрутинг. Або з контактами вам можуть допомогти друзічи знайомі, які проходять службу в обраному вами підрозділі.

Якщо підрозділ готовий вас до себе взяти, і вам підходять всі умови, то там вам мають зробити рекомендаційний лист (відношення. — Авт.). Із цим документом потрібно прийти в ТЦК та СП для подальшої мобілізації.

Крім того, можна скористатися послугами рекрутингового агентства.

«Для нас важливий принцип добровільності, що дає військамможливість отримати вмотивованих людей.  Наші кандидати прийшли до цього самостійно та свідомо. А отже, у них значно більша мотивація якісно виконувати свої обов’язки. Перший крок – зайти на сайт та ознайомитися з вакансіями. Другий – знайти ту, яка відповідає навичкам, досвіду та запиту кандидата. І третій крок – відгукнутися на таку вакансію, зокрема, відправити своє резюме», – розповіла  директорка воєнного департаменту Lobby X Ольга Бандрівська. 

Обмеженьщодо кількості відгуків на вакансії немає. Далі ці резюме передають до командування визначених підрозділів. І якщо ви проходите первинний відбір, то з кандидатом зв’язуються представники частини. Може бути співбесіда, перевірка, спеціальний відбір. Якщо все пройти, то далі вже мобілізовують.

Чи можуть в ТЦК мобілізувати не в той підрозділ?

У соціальних мережах можна зустріти інформацію на рівні чуток про те, що представникТЦК може проігнорувати відношення або інші ваші попередні домовленості з підрозділом.

«Є частини, до яких прикріплені конкретні ТЦК, і ми радимо підрозділам мобілізовувати людей саме через них. Також ми публічно заявляємо своїй аудиторії, що якщо ви потрапляєте не в той підрозділ, в який мали, то повідомляйте нам. Кожен окремий випадок ми розбираємо. І через власні важелі в Міноборони та Генштабі переводимо цих людей. Ми не кидаємо таких кандидатів. Гарно складене резюме –одна із запорук успіху», – пояснює вона.

Важливо! Фахівці радять максимально чітко розписати свій досвід. Треба визначити ваші сильні сторони. Що ви вже вмієте робити? Чи є якийсь військовий досвід, або чогось ви навчалися онлайн. Вказати свій цивільний досвід. Нічого не перебільшуючи та не прикрашаючи.

«Велика кількість людей відсіюється на першому етапі, тому що майже нічого не повідомляють про себе. Фрази: «я хочу служити увас» – недостатньо, аби військові ухвалили рішення. Також обов’язково залишайте свої контакти. Періодично буває так, що в резюме не залишають контактів. І тому такі резюме відсіюються», – йдеться в повідомленні.

Кого потребують Сили оборони України?

Значна кількість з них стосуються бойових спеціальностей: стрільці, гранатометники, розвідники, штурмовики, сапери тощо.

Окремо можна сказати про велику кількістьвакансій для операторів БПЛА, значний попит є на фахівців, які можуть збирати і ремонтувати безпілотники та робити для них боєприпаси.

Також є попит на зв’язківців, фахівців з радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки. І ця тенденція залишатиметься й надалі, адже розвідувальні та ударні дрони, засоби РЕР та РЕБ — це те, що нині відіграє важливу роль на фронті та потребує розвитку та масштабування. А отримати більшість із цих навичок завдяки різним програмамможуть і цивільні.

Окрім бойових спеціальностей, є і досить велика кількість вакансій, що перегукуються із цивільними спеціальностями: водії, фахівці з логістики, фахівці з рекрутингу, електрики, механіки, медики, бухгалтери, кухарі, діловоди. Лише за останній місяць на платформі Lobby X додалося близько 70 штабних вакансій.

Про популярність такого способу мобілізуватися свідчать і дані Міністерства оборони: лише за два останні місяці минулого року 389підрозділів Сил безпеки і оборони розмістили свої оголошення на профільних ресурсах.

Кількість актуальних вакансій на початок січня сягала двох тисяч. За словами заступника Міністра оборони Наталії Калмикової, проєкт рекрутингу отримав позитивну реакцію у суспільстві – загалом понад 17 500 людей відгукнулися на вакансії, а це в середньому дев’ять кандидатів на одну вакансію.

Зазначимо, що у Львові та області збільшилась кількість добровольців, які прагнуть вступитина військову службу за контрактом. Також додамо, що жителям Львівської територіальної громади, які підпишуть контракт з Десантно-штурмовими військами чи морською піхотою, одноразово виплатять по 50 тисяч гривень. 

Авторка: Антоніна Костик