Мобільна амбулаторія тестуватиме львів’ян 1 грудня

logo
153799_mobilna_ambulatorija_testuvatime_lviv_jan.jpeg


14:10 29 листопада 2017 р.

В облдержадміністрації запевнили: «1 грудня світова спільнота відзначає день боротьби зі СНІДом. Саме в цей день біля ТЦ «Форум» кожен охочий зможе безкоштовно пройти анонімний тест на ВІЛ у мобільній амбулаторії».

У Львівській ОДА повідомили також сьогодні, 29 листопада: «У «Планеті Кіно» громадськості продемонструють фільм «Сто двадцять ударів серця у хвилину» покликаний привернути увагу до проблем людей із ВІЛ. Як зазначила заступник директора БФ «Салюс» Марта Васильєв мобільна амбулаторія працюватиме з 13:00 до 16:00. А на площі перед торговим центром волонтери розповсюдять серед перехожих перехрещені червоні стрічки та інформаційні матеріали з питань профілактики ВІЛ».

«На обліку у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом перебувають понад три тисячі пацієнтів з діагностованою ВІЛ-інфекцією. Як розповіла головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська, значна частка – це люди, які інфікувались статевим шляхом».

Мар’яна Служинська  наголосила: «Ми закликаємо всіх і кожного в кого були епізоди ризикованої поведінки обстежитись на ВІЛ-інфекцію. Ми бачимо сьогодні, що пересічний громадянин боїться прийти до нас в Центр СНІДу обстежитись на ВІЛ. В суспільстві існують стереотипи, які ми хочемо заперечити. ВІЛ-інфекція є хронічним захворюванням, яке не призводить до смерті і ВІЛ-інфіковані особи можуть жити повноцінним життям, працювати, народжувати здорових дітей, і за рахунок доступу до ретровірусної терапії можуть себе ані в соціальному, фізичному та медичному аспекті не обмежувати».

«Пройти обстеження на ВІЛ можна у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом а також в районних поліклінічних відділеннях, як у Львові так і в районах області», – поінформували також у прес-службі Львівської ОДА.


А поділитися?