“Must read” цього року: Форум видавців назвав найкращі книги 2018 – включення зі Львова (Відео)

logo
215742_must_read_cogo_roku_forum_vidavciv_nazvav.jpeg


Форум видавців назвав найкращі книги 2018
Форум видавців назвав найкращі книги 2018

5 канал

Львів

20.09.2018 22:40

Як не дивно, у одній з найважливіших номінацій “Сучасна українська проза” – цього року немає переможця

У Львівській філармонії триває кульмінація XXV форуму видавців – нагородження найкращих авторів та видавців книг. На заході присутня кореспондент “5 каналу” Леся Головата.

До участі в конкурсі Bookforum Best Book Award долучилися понад 100 українських видавництв. Як повідомив голова журі Богдан Тихолоз, судді у Києві, Львові та Харкові “ламали собі голови та списи” у гострих дискусіях, кого ж назвати найкращим. Оцінювали комплексно – контент, ілюстрації та поліграфічну якість.

Як не дивно, немає переможця у одній з найважливіших номінацій “Сучасна українська проза”. Тихолоз уточнив, що настільки кардинально різними були думки, так багато було кандидатів – тож так і не змогли дійти згоди.

За темою

Втім, на відміну від минулого року, нині є книга-абсолютний лідер, яка здобула гран-прі.

“Це книжка “НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення”, яку підготувало відоме видавництво “Родовід”. Книжка, яка саме тепер, коли так важливо шукати спільні символи, які єднають Україну, є вагомим внеском до розуміння, чим є українська національна ідентичність. От вона тут, у вигляді наших гербів, у їхній історичній тяглості”, – пояснив голова журі.

Щодо інших цікавих номінацій. У царині історії перемогла книга американської дослідниці Енн Епплбом, яка написала “Червоний голод: Війна Сталіна проти України”. Там дослідниця аргументовано доводить, що Голодомор 1932-33 років був цілеспрямованим геноцидом радянської влади проти українських громадян.

Серед української класичної літератури перемогла збірка листів Лесі Українки, яку впорядкувала Оксана Забужко.

Журналістам “5 каналу” вдалося поспілкуватися із двома переможцями. Перший – знаний перекладач Андрій Содомора, який багато років доступною, але вишуканою українською мовою перекладає античних мислителів. Зокрема за книгу Сенеки “Моральні листи до Луцілія” він і здобув нагороду.

Двічі сьогодні на сцену підіймався і один видавець, який майже з кожної помітної книжкової події не повертається з порожніми руками – Іван Малкович. Його відзначили за “Улюблені вірші”, які видаються вже 25 років, а також за “Антологію молодої української поезії III тисячоліття”.

Про емоції переможців – дивіться та слухайте у відео.

Відео за темою


А поділитися?