На Бродівщині починають реставрацію дерев’яної церкви – пам’ятки архітектури національного значення

logo


МІСТО

Її збудували 1746 року

Усі фото: Марія Дискант

У селі Заболотці Бродівського району починають реставрацію пам’ятки архітектури національного значення – дерев’яної церкви Собору Пресвятої Богородиці 1746 року (охоронний номер – 1337).

Фото церкви повністю: Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА

Про це на фейсбук-сторінці повідомила очільниця Заболотцівської сільської ради Марія Дискант:

Сьогодні день для підготовчих робіт – завтра починаємо. Всіх, хто готовий допомагати просимо зголоситися. Є файна нагода втілити в життя свою любов до села та рідної громади, – пише Марія Дискант.

Цьогоріч у Львівській обласній програмі з охорони та збереження історико-культурної спадщини на реставрацію цієї церкви передбачили 900 тисяч гривень. Ще 200 тисяч гривень – співфінансування Заболотцівської громади.

Нагадаємо, зведена церква у 1746 році, на місці старішої, спаленої татарами у 1648 році. Ктитором церкви був пан Северин Ревуцький, тогочасним парохом — Габріель Щесницький.

У 1867 році дах церкви вкрили оцинкованим залізом, а в інтер’єрі з’явилися розписи, оновлені у 1933 році майстром Іваном Сахно.

Та двадцяте століття для церкви не було щасливим: 1961 року (за іншими даними — у 1964) церкву закрили для богослужінь. Водночас вивезли звідси низку церковних реліквій, зокрема унікальне рукописне Євангеліє XIII століття.

Відкрили церкву у Заболотцях лише 1989 року. Кілька років тому тут розпочали реставрацію, яку так і не завершили. Наразі церква недіюча і потребує термінових протиаварійних робіт.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.