На центральній площі Яворова зустріли майже чотири тисячі бійців 24-ї механізованої бригади

logo


Бійці «залізної бригади» повернулись з фронту. 24-а механізована бригада ім. Короля Данила прибула із фронту до місця своєї постійної дислокації у Яворові. Майже чотири тисячі військовослужбовців на центральній площі міста зустрічали і дорослі, і діти. За відданість Україні бійців нагородили медалями, відзнаками та подарунками.

24-а механізована бригада на передових позиціях від перших днів російської агресії. Цього разу близько чотирьох тисяч бійців виконували завдання на Донеччині. Були там із січня. Є військові, які служили цілими сім’ями.

«Один великий плюс – я бачу, що він робить і що з ним все в порядку. Це дуже велика підтримка його для мене», – каже солдатка Марія Третяк.

Тричі на день годувала бійців кухарка Жанна Суша. Вона білоруска, рік тому проміняла роботу у ресторані і стала до лав українського війська. Їжу розвозила й на передову.

«Було шкода хлопців. Вони там були в таких умовах: пил, бруд, спека. А коли бачили, що до них приїжджають, їх годують – звичайно, вони раділи тому, що я була єдина там дівчина», – розповідає кухарка Жанна Суша.

24-а бригада тримала горлівський напрямок у бік Торецька. Запеклі бої припали на травень-червень. Врешті синьо-жовтий прапор замайорів у селищі Південне та Шуми на Донеччині. Бійці завдали чималих втрат противнику, проте й з нашого боку не всі повернулись.

«119 ‒ загальна кількість втрат. За останню ротацію 14 військовослужбовців не повернулись з виконання бойових завдань», – сказав командир 24-ї окремої механізованої бригади Валерій Гудзь.

Найважче, пригадує командир кулеметного взводу, було на День Конституції.

«Бій тривав, дуже важкий був і з самого ранку до самої ночі. Ворог застосовував і важку артилерію, і міномети, і танки. Ми давали йому гідну відповідь. Один із важких днів, я б так сказав», – розповів командир кулеметного взводу Святослав Шумський.

У Яворові, де й дислокується «залізна бригада», бійців зустрічали обіймами, поцілунками та нагородами. Такий теплий прийом до душі грузину Георгію Гоголашвілі. Боєць 25 років прослужив у Грузії, а з перших днів українсько-російської війни тут.

«Був час, коли у нас війна була, ваші приїхали нам допомагати. Я прийняв рішення віддячити нашим братам. І вже п’ятий рік я тут служу у розвідці. А взагалі я буду служити до того часу, поки не закінчиться війна, поки тих гадів не викинемо звідси і взагалі», – підсумував військовослужбовець Георгій Гоголашвілі.

Військові місяць матимуть відпустки, щоб побути зі своїми рідними. Далі чекатимуть наказу від командування.