На честь «кіборгів» у Львові створили копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту

logo


За участю представників громади міста та ветеранів російсько-української війни у львівському Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького встановили копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.

Півтораметрову металеву вежу відкрили на центральній алеї парку до шостої річниці трагічних подій оборони летовища, пише Армія.inform.

Вежу спроєктував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Артоб’єкт висотою у півтора метра, із лампадкою всередині. А навколо – інформаційний куб, на якому розміщені спогади учасників боїв за ДАП, QR-коди із посиланнями на відео оборони летовища, загальна інформація про 242 дні звитяги українських воїнів.

Це вже буде четверта інсталяція з серії «Календар війни», що присвячений подіям АТО/ООС. Ця мистецька ініціатива стартувала в парку в червні 2020 року.

Як розповіла речниця Парку культури Ірина Вовк, першою там встановили копію літака Іл-76, який був збитий бойовиками біля Луганська. Згодом –  інсталяція про події в Зеленопіллі, а після того – до річниці Іловайська. Вежа Донецького аеропорту буде четвертою.

Наступні після неї інсталяції працівники парку планують встановити до річниці Дебальцевого та до річниці загибелі генерал-майора НГУ Сергія Кульчицького.

Вартість кожної інсталяції — близько 1500 гривень. І це не бюджетні кошти: суму добровільно збирають працівники парку, які самі є волонтерами і ветеранами російсько-української війни, зі своїх зарплат.

Копії та інсталяції до пам’ятних воєнних подій зберігаються у Парку культури, але адміністрація планує передати їх до львівського Будинку воїна.

Зі слів колишнього комбата львівської десантно-штурмової бригади підполковника Валерія Курка, ця інсталяція – гідний спосіб нагадати людям про подвиг українських воїнів.

– Я переконаний, що вона встановлена у правильному місці. Там, де завжди є люди, молодь, діти. Навіть ті, хто до цього часу не звертав уваги на події на фронті, на запитання власної дитини про суть цієї інсталяції будуть змушені залізти в Інтернет, переглянути і розповісти про мужню і відчайдушну оборону Донецького аеропорту українськими «кіборгами», – зазначив офіцер.

На відкриття прийшли й родичі загиблих героїв ДАПу. Принесли портрети тих, хто назавжди залишився в руїнах терміналів летовища. Були й ті, що вижили, попри важкі поранення. Зокрема один із воїнів-«кіборгів» старший лейтенант-десантник Олег Височанський нині очолює Будинок воїна у Львові.

До слова, сьогодні в львівському Будинку воїна відбудеться також і вручення нагород та грамот фронтовим волонтерам. А також прем’єра документальної стрічки про бойового медика Ігоря Зінича, Героя України посмертно, який понад місяць без ротацій провів у Донецькому аеропорту, рятуючи життя поранених побратимів.

Фото – АрміяInform