На День закоханих туристи з’їжджаються у Самбір, де зберігаються мощі святого Валентина

logo


Історичне місто Самбір, що розташоване за 80 кілометрів від Львова, стає ще популярнішим напередодні Дня закоханих. Туристи приїжджають відвідати храм Різдва Пресвятої Богородиці. У ньому зберігаються мощі святого Валентина. Люди вірять, що покровитель допомагає знайти кохання, одружитись або народити дитину.

«Приїжджали і мусульмани випрошували собі. Пізніше приїжджали дякувати. То, власне, вони беззаперечно засвідчували, що це сталося за посередництвом священномученика Валентина», – каже настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ о. Богдан Добрянський.

Місцеві готелі, хостели і мотель можуть прийняти до 300 туристів. До прикладу, в одному з готелів у центрі Самбора вже зарезервовані усі 24 номери.

«В основному на сьогоднішній день це українці — Київ, Дніпро, навіть приїжджає Харків», – розповів власник готелю Юрій Лешкович.

У 2019 році Самбір відвідали 16 тисяч туристів. У бюджеті міста вони залишили понад 30 тисяч гривень від продажу квитків в музеях, ратуші чи за екскурсії.

«Приїжджають різні категорії людей і за віком це є, звичайно, молодь. Сюди приїжджають не тільки туристи, а й паломники з різних куточків України», – додала працівниця туристично-інформаційного центру Самбора Галина Мартинович.

У Самборі й справді є на що подивитися. Із міської Ратуші відкривається розкішний вигляд на усе місто: видніються бані кожної церкви, вузькі вулички, органний зал, що є у десятці найкращих в Україні. А ще лавка для закоханих і безліч молодих матусь. Після цього віриться, що й справді мощі роблять диво.

«Мені подобаються такі маленькі затишні містечка. Мені здається, що не потрібно Львів, Київ той просувати, вдосконалювати. Треба робити такі менші містечка більш затишними», – поділився турист зі Львова Святослав Мірчук.