На головній дорозі до Трускавця з’являються нові тріщини

logo
143612_na_golovnij_dorozi_do_truskavcja_z_javlja.jpeg


На дорозі між Дрогобичем і Трускавцем, де після масштабного обвалу карстових пустот виявили кілька тріщин, продовжується утворення нових тріщин. Наступного понеділка відбудеться засідання обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій, яка розгляне питання повного закриття дороги для всіх типів автотранспорту. Натомість Служба автодоріг Львівщини уже розробляє варіанти будівництва альтернативної дороги до Трускавця.

«Нами при обстеженні дороги були виявлені поперечні і повздовжні тріщини та просідання на загальній ділянці близько 500 м. Ширина тріщин становить 2-4 мм. Ми їх позначили і щодня за ними спостерігали. На сьогоднішній день позначені тріщини не збільшилися, але на цій ділянці з’являються нові тріщини», – розповів 20 жовтня під час засідання комісії дорожнього господарства Львівської облрадиЮрій Яблонський, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Львівській області.

За його словами, у понеділок, 23 жовтня, відбудеться засідання обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій. «Під час засідання будуть озвучені результати дослідження інституту «Гірхімпром» та Івано-Франківського університету нафти і газу. Тоді буде прийнято рішення, чи закривати повністю рух для транспорту», – сказав Яблонський.

Активісти відстежують стан тріщин на дорозі (фото Петра Закусила)

Зазначимо, що зараз ділянка дороги між Дрогобичем і Трускавцем, де виявили тріщини, закрита для проїзду вантажівок, які йдуть в об’їзд через Стебник. Натомість легкові автомобілі та рейсові автобуси продовжують їздити через ділянку, на якій з’явились тріщини.

Як зазначив Юрій Яблонський, зараз Служба автодоріг Львівщини шукає варіанти будівництва альтернативної дороги. Основний з варіантів – дорога через Модричі.

«Розглядаємо можливість будівництва нової дороги в об’їзд міста Трускавець. Це буде 3,8 км дороги, дві дворівневі транспортні розв’язки і один міст через річку довжиною 36 м. Загальна вартість будівництва, за попередніми розрахунками, становитиме 113 млн грн», – уточнив Яблонський у коментарі ZAXID.NET.

За його словами, Служба автодоріг Львівщини звернулася до «Укравтодору» для отримання дозволу та коштів на розробку проектно-кошторисної документації на будівництво нової дороги. «Хочемо, щоб проектна організація розглянула можливість будівництва дороги. Це один з варіантів, можливі й інші. Але цей найоптимальніший і найдешевший», – додав Яблонський.

Нагадаємо, 30 вересня внаслідок нічного землетрусу поблизу Дрогобича та Трускавця на Львівщині утворилося провалля діаметром 300 метрів та глибиною до 50 метрів. За даними ДСНС, епіцентр землетрусу був розташований за 6,2 км від провалля на глибині понад 2 км.


А поділитися?