На громадський бюджет Львова подали ідей на 240 млн грн. Фото, відео

logo


Обсяг запланованого фінансування складає 20 млн грн, що більш ніж удесятеро менше, ніж загальний кошторис поданих проектів.

За даними порталу «Громадський бюджет», на розгляд надійшли 300 проектів: 219 малих проектів, що розраховані на бюджет до 500 тис грн, та 81 великий проект, що передбачає фінансування до 3 млн грн. 

Найбільше проектів подано в категорії «освіта» – 80, 74 проект стосуються спорту, 45 проекті – житлово-комунального господарства. Жодного проекту не подано на телекомунікації, зв’язок та ІТ, по два проекти на транспорт та велоінфраструктура. 

Більшість проектів, що претендують на найбільші суми присвячена благосутрою та створенню громадських просторів. У сфері охорони здоров’я пропонують закупити дефібрилятори для лікарень та обладнати дитячу операціну, для шкіл розробили проект реконструкції спортивних майданчиків та подвір’їв, серед найдорожчих також проект з впровадження системи сортування сміття. 

Найдорожчі проекти їхні автори яких оцінили у 3 млн грн. Серед них частина ще знаходиться на модерації, а деякі уже мають візуалізацію. 

«Покровська площа»

Передбачає громадських простір на розі вулиць Личаківська і Долішня не місці існуючого занедбаного скверу.

Cенсотека у Стрийському парку

Передбачає створення інклюзивного простору на базі бібліотеки №18. 

Під небом Сихова

Передбачає створення багатофункціонального освітньо-культурного простору на даху кінотеатру ім.О.Довженка, де би можна було проводити різні заходи для сихівчан і гостей міста.

Сквер на Рясне-1

Передбачає створення простору для відпочинку мешканців району зі сценою для громадських культурних заходів.

Сквер на Кульчицької, 18

«Цього року ми заздалегідь розпочали інформаційну кампанію, з залученням громадських організацій, які пояснювали львів’янам що таке громадський бюджет та навчали готувати проекти. Результат хороший – ми отримали 300 ідей, що варто втілити в місті і значна частина з них підготована якісно», – прокоментув Tvoemisto.tv начальник відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» ЛМП Орест Файфурка. Він відзначив, що цьогорічні проекти піоготовлені більш якісно, ніж минулорічні. 

Півтора місяці у профільних управліннях відбувається розгляд проектів і аналізуватиме, наскільки реалістичні проекти для втілення. «Кінцеве рішення прийматиме профільна депутатська комісія, яка визначить допускати проект до голосування чи ні», – сказав Орест Файфурка.

Затверджені після розгляду проекти будуть виставлені на голосування і львів’яни визначать, які з проектів найбільше заслуговують на фінансування. Голосування триватиме з 1 по 15 листопада.

Нагадаємо, цього року в рамках громадського бюджету передбачено фінансування у 20 млн грн. 12 млн грн мають піти на реалізацію малих проектів – по 2 млн грн на кожен район, ще 8 млн грн розподілять між великими проектами. 

Зоя Красовська