На які виклики приїжджає швидка та куди ще можна звернутись за допомогою. Відео

logo


Найчастіше львів’яни телефонують по екстрену допомогу у випадках сильного підвищення температури і тиску.
ілюстративне фото: 5 канал

ілюстративне фото: 5 канал

Якщо у людини піднялась температура або тиск став вищим, аніж зазвичай, телефонувати за номером 103 не обов’язково. Ці випадки не належать до екстрених, що їх обслуговує швидка допомога. Про це ішлося в ефірі ток-шоу «Наші реформи» у студії медіа-хабу «Твоє місто».

Як розповів в ефірі завідувач Львівської станції швидкої допомоги Ярема Качмар, законодавство визначає як екстрені такі ситуації:

Як неекстрені законодавство визначає виклики на:

«У таких випадках правильніше зателефонувати до свого сімейного лікаря, повідомити йому про свої проблеми. Тоді сімейний лікар зможе зорієнтуватись, чи потрібно звертатись за номером 103», – каже Ярема Качмар.

Його підтримує сімейний лікар Михайло Незнановський, який також окремо розповідає про проблеми із підвищеним тиском. За його словами, якщо із такою проблемою звернутись до сімейного лікаря, той випише рецепт за програмою «Доступні ліки», що передбачає безкоштовні медикаменти для нормалізації артеріального тиску. Програма реімбурсації, за його словами, покриває близько 90% потреб людей, які мають проблеми з тиском.

«Коли щось дається безкоштовно, то люди часто думають, що це не працює – потрібні дорожчі ліки, що вона не має можливості придбати. Тоді людина залишається без ліків, відбуваються коливання тиску, і звідси починаються виклики «швидкої». Сімейний лікар повинен працювати із пацієнтами, щоб у них проблем із тиском стало менше», – каже Михайло Незнановський.

Щодо підвищення температури, то, говорить лікар, він у телефонній консультації визначає, чи потребує пацієнт його візиту і обов’язково приїжджає, якщо в цьому є потреба.

«Якщо ідеться про групи ризику – дітей до 5 років, вагітних тощо, то я намагаюсь не призначати прийом на наступний день, а приїхати до пацієнта», – говорить сімейний лікар.

У випадку, якщо сімейний лікар не може відповісти, то, говорить Ярема Качмар, людина може звернутись до швидкої допомоги за консультацією – лікар-консультант працює цілодобово, він телефоном порадить, як діяти в тому чи тому випадку.

Також, зазначає Ярема Качмар, на первинній ланці медицини, при поліклініках, мають працювати цілодобові пункти невідкладної допомоги. Загалом, каже він, метою майбутньої реформи швидкої допомоги є відділення екстреної меддопомоги від невідкладної. Остання повинна мати свої виїзні бригади, що допомагатимуть людям, які не можуть звернутись самі, але не потребують госпіталізації і їхній випадок є неекстреним. Тим більше, каже Ярема Качмар, після реформи первинної ланки медицини поліклініки мають кошти, щоб розвивати невідкладну допомогу.

Михайло Незнановський додає, що пацієнт в неекстреному випадку завжди може самостійно звернутись до приймального відділення лікарні, де його оглянуть та нададуть кваліфіковану допомогу.

Олександра Бодняк

Цей медіа-продукт створено TvoeMisto.tv за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст продукту належить виключно TvoeMisto.tv і не завжди відображає погляди USAID або Уряду США. Відтворення та використання будь-якої частини цього продукту в будь-якому форматі, в тому числі графічному та електронному, копіювання або використання у будь-який інший спосіб без відповідного посилання на оригінальне джерело та письмової згоди редакції TvoeMisto.tv заборонено.

 

This media product was produced by TvoeMisto.tv with the support of the United States Agency for International Development (USAID). The product content is solely TvoeMisto.tv and does not necessarily reflect the views of USAID or the US Government. Reproduction and use of any part of this product in any format, including graphic, electronic, copying or use in any other way without the corresponding reference to the original source and written approval from TvoeMisto.tv, shall be prohibited.